Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz *Ropi* #10582 üzenetére

    Farigcsálni biztos nem szeretném: rákérdeztem erre a ventire a ventis topikban,
    mert ugye elég régóta foglalkozom vízhűtéssel (szintén 6 év) s emiatt szeretem
    a halk ventiket, és a leírás alapján túl szép, hogy igaz legyen. Nem oszlatták el
    a kételyeimet az ottani szakik (inkább megerősítették, hogy valami "elírás" van).

    Gondolom, ha veszek egy 6 centiset, az 1:1-ben belemegy: vastagsága kérdés,
    mert most nincs előttem szétszedve, de úgyis megígértem a "odaát", hogy még
    megnézem, hogy pontosan milyen venti van az enyémben, és arról mi a tudható.

    Szóval addig nem veszek semmit, viszont az Aqua kínálatából "szemezgettem":
    1) Revoltec AirGuard 60x60x20: 2500 rpm, 20 dBA (távolság?), 12.3 CFM
    2) Titan 60x60x10: 4000 rpm, 30 dBA (szintén kérdés, honnan?), 15.49 CFM
    3) Titan 60x60x20: 4000 rpm, 26 dBA, 15.49 CFM
    Tegyük fel, hogy igaz, a megadott CFM érték. Akkor a 4 centis 3000-estől nem
    igazán hihető az a 28... gondolkodok egy műszeres mérésen mielőtt belevágok.
    (Nehogy az legyen a vége, hogy a nagy javításban csak sokkal rosszabb lesz.)

    Szerk: hajlok arra, hogy minél vastagabbat. Ha befér.:D Ha már faragni kellene,
    akkor inkább ki kéne bővíteni a standard 8 cm-es méretre, abból vannak halkak
    elvileg a piacon... továbbá a megnövelt áramlási keresztmetszeten több levegőt
    lehetne átszuszakolni, jóval halkabban. (Fordítva általában nem szokott menni.)

    Szerk2: az igen! Centiméterenként egy ezres az ára.:DDD Mondjuk jó gyártó!:R
    Van tőlük 14-es ventim is, meg volt korábban pár 12-es két fajta is... Jók voltak!
    Részletes specifikációt adnak meg, ami talán nem akkora kamu. Mondom talán:
    3000 rpm, 19,3 dBA, 29,2 m3/h (17,18 CFM)
    2400 rpm, 14,5 dBA, 23,5 m3/h (13,83 CFM)
    1600 rpm, 8,2 dBA, 16,7 m3/h ( 9,83 CFM)
    A fenti tábla alapján úgy vélem a Sharkoon féle 28 CFM vagy kamu, vagy "elírás".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák