Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    válasz Teasüti #7057 üzenetére

    Valaki kérdezte fentebb a fogyasztásokat, főleg az FSP Nano esetében, ahol végül kiderült, hogy jaj de jó, 3W.
    Azt hittem akkor nagy szám ez az érték és már-már elgondolkoztam, hogy lehet nekem is le kellene cserélni az APC-t, majd lemértem a saját APC back-UPS CS 500 szünetmentesemet.
    Kikapcsolt állapotban 1W, bekapcsolva, terheletlenül 2W, percenként 1-2x felugrik pár másodpercre 3W-ra, gondolom rátölt egy picit az akkura cseptöltéssel.

    Nem tudom, hogy a 2 szünetmentes új ára közötti különbséget elhanyagolva van-e más érv a Nano 600 mellett? Mivel APC Back-UPS CS 350-500-650 -ek a hardveraprón 10 alatt mennek és ez a Nano-val ellentétben menedzselhetőbb (Ingerküszöb, érzékenység, akku szint, terhelés, stb). Komolyan elgondolkoztam, hogy beszerzek egy FSP Nano 600-at, de végül nem tudtam mellette ész érveket felhozni. Méretük is nagyjából egyforma. Max a hátulján lévő dugalj a Nano-nál rendes dugvillás.

    Visszakanyarodva a te kérdésedre: A zselés akkukat a kapacitásuk max. 10%-val illő tölteni, tehát egy 12V/18Ah-s akku-t 1.8A-rel. Teszi ezt ~12V-on, tehát 12*1,8A=21,6W. Rászmolva az energiatátalakítás vszteségét (230V->12V) 25-30W-ot vehet fel a hálózatból pluszban töltés közben. Ha 2x18Ah-s akkud van, akkor az előző teljesítmény x 2.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák