Új hozzászólás Aktív témák

  • Rp526

    aktív tag

    Bedobom ide is. Jó, hogy nyílt ez a topik. Hátha kapok itt is ötleteket.
    A cél egy dedikált szoba lesz majd, LCR-ekkel, AT vászon stílus. A tégla fal vége lesz a vászon, a felénk eső oldal a bejárat. Jelenleg 6m hosszú, 4,7m széles a helyiség. Székállások magassága 2m, 2,8m magas a "koporsó" teteje.

    Az én elgondolásom a következő.
    Azt még nem tudom, hogy külső fal székálláson kívül lesz e és akkor a szigetelés körbeöleli a székállást, vagy székálláshoz fogatva a szerkezetet.. de kb. 20 cm OSB-gyapot. Ez lenne a "fal".
    Itt jönne az akusztikai jellegű kérdés. A világoskék fal az én fejemben egy akusztikailag transzparens szövet fal. Fa szerkezetre rögzítve az anyag, az pedig akár tépőzárakkal a belső falra merevítési pontokon. E mögé menne az összes surround. Így megtehetném pl, hogy egyes részeket letakarok, más részeket nyitva hagyok a narancssárga falon. Feltenném a 7.1-et a helyükre és mérések után dönteném el hová mit teszek. Mivel a szövet eltakar mindent így maradhatnak teljesen üres gyapot felületek is. Csinálhatok diffúzort is belőle, amit akarok.

    A mennyezet magasságát én döntöm el, hogy mennyire akarom vagy sem összenyomni a helyet, illetve mennyit akarok meghagyni a koporsó jellegből.

    A szerkezetet mindenhol gumiörleménnyel tervezem elcsatolni a padlótól és a tetőszerkezettől is.

    A végleges "látszó" méret szerintem valahol (20 centi fal, 30 centi hangfalak kb.. így 50 centi jön le falanként minimum) 3,7m x 5m x 2,3m körül lesz, inkább picit kisebb.

    Ez egy nagyon hosszútávú terv egyelőre, de inkább előtte akarok szembesülni annyi problémával, amennyivel csak tudok. Bármilyen ötletet, meglátást szívesen fogadok akár privátban is.


    (Bocsi a rajzért, meló közben rögtönzött paint :D, később természetesen készül sketchup pl)

Új hozzászólás Aktív témák