Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Upo #2 üzenetére

    A felhasználása sokrétű lehet, pl. render farmot csinálni ami így nevetséges áron kijönne. De izgat a desktop felhasználás is, pl. grafikai munkára egy Quadro-val..
    Tudok venni Dell, HP lapokat olcsón, selejtezésből, ezek jórészt max. 3 éves cuccok, dual 2011/2011v2 Xeon platformok, ennek megfelelően van rajtuk x16 slot, általában 1db, mellé még 1v2db x8, x4 is. SAS vezérlők integrálva vannak, de SATA port is akad a legtöbbnél (bár már csak 1-2db, főleg az ODD-nek).
    VGA bővítésnél két probléma merül fel: x16 slot van ugyan, de a lapok nem ATX szabványok, így csak riserrel lehetne megoldani. Ennek még utána kell nézzek, hogy mit lenne érdemesebb, a sima x16 kábeles megoldást, vagy az USB-set. Másik kérdés a driver, amit vagy megeszik a rendszer, vagy nem. Chipset drivert már néztem, Intelnél letölthető desktop windows-okra is (C600). A többi cucchoz (pl. SAS vezérlő, Lan, stb.), a gyártók oldaláról letölthetők a driverek, de ott már általában csak windows server alá. Na itt bukhat a dolog, bár állítólag a Windows Server 2008 kernel az megegyezik a Win 7 x64-el, tehát -szintén elvben-, megenné ezeket a drivereket.

    Kérdéses még a beszerelés, éppen az általad említett zajterhelés miatt a rack házakat kilőném, inkább egy moddolt EATX házban gondolkodom, vagy teljesen egyedi építésben, mivel a rack lapok teljesen egyediek, sokszor L alakúak. Kérdés még a táp, hogy rá lehet-e dugni egy ilyen lapot sima ATX tápra?

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Upo #7 üzenetére

    A supermicro-nak számos olyan lapja van, amit nem árulnak külön, bár lehet, hogy pont egy olyat linkeltem.

    Alapvetően értem amit írsz, de én olyan lapokat néztem, melyek alapból mindent tartalmaznak, ami kell a működéshez. Ezeknél csak a driver lesz kérdés, hogy sikerül-e megetetni a w7-el.
    A modulok kapcsán teljesen igazad van, mert ezek a szerverek ezer módon bővíthetők, de első körben (szerintem másodikban sem), nem lesz szükség ezekre (pl. extra 10Gbit Lan modul, további SAS vezérlők, Fiber Channel kártya, BBU, stb.). Egy átlag szerver lapon eleve van 2-3 Lan port, SAS/SATA vezérlő, a többit meg elviszi a chipset driver. A Dell és a Fujitsu szerverek doksiját nézegettem, azoknál gyárilag bővíthető a VGA, nVidia NVS vagy Quadro kártyákkal, de gondolom innen már csak driver kérdése, hogy GTX-et is megeszi-e (bár nekem a Quadro tökéletes lenne, eleve azzal használnám ha sikerülne összerakni).
    A házat mindenképp faragni kell, ebben is igazad van. Ez mondjuk nem okoz gondot, az esztétikai szempontok egyelőre másodlagosak. Van egy 4U magas régi szerver házam, abba tervezem beapplikálni, vagy ha nem megy, akkor valami Eatx tower-be, átalakítással. A hátsó kivezetés nem lényges, úgysem látszik, maradhat akár szabadon is.

    Viszont a prociról írottakkal nem értek egyet, azért itt nem az ősrégi 771 platformról van szó,hanem 2011/2011v2-ről, de még a korábbi 1366-os dual x5675/80/90 rendszer is agyonver teljesítményben számos i7 verziót, sőt, a korábbi i7 Extreme-ket is!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák