Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Szervizes történet pontban hétfőn reggel nyolckor.

    Telefon csörög:
    -Szia, le tudnál jönni megnézni a gépemet? Kaptam egy vicces karácsonyi fless animációt, amin a a télapó, meg a rénszarvasai táncolnak, de nincsen hang...
    -(Próbáltad már ki-be kapcsolni?) Mindjárt lent vagyok...
    Nézem a jószág gépit, hangerő a maximumon. Az eszközkezelőben a hangkártya telepítve és nincs letiltva. Végső elkeseredésemben megnéztem azt a tyúkbelet, ami az alaplapi hangkártyából viszi a zörejt az LCD monitor kávájába beépített hangszóróig. Nézem a monitornál, ott oké, be van dugva. Nézem a gép hátuljában, hát a kékbe van dugva, nem a zöldbe! Kihúzom, és... már majdnem átdugtam a zöldbe, amikor valami furcsát vettem észre a 3,5 -es jack dugó végén! Az utolsó pólus, aminek egy kicsit el van vékonyítva a nyaka LE VAN TÖRVE A DUGÓ VÉGÉRŐL! Hát én ilyet még az életben nem láttam! Ott áll mellettem a gépet használó jószág és megerősítőleg bólint, hogy igen, tudja, pont azért dugta át a kékbe, mert a zöldbe valamiért nem maradt bent! Anyád! Naná, hogy nem maradt bent, amikor ott van benne beszorulva a jack-dugó letört vége - ami megtartaná! Gép leállít, kábelek ki. Próbáltam egy hosszú, vékony, műszaki csipesszel benyúlni, de nem értem el. Aztán arra gondoltam, hogy megpróbálom hátulról egy kiegyenesített gem-kapoccsal kitolni a letört 2-3 miliméteres darabot. Oldallap le. Aki annak idején beszerelte, az igen jó munkát végzett, mert kb. nyolc csavarral volt rögzítve az alaplap, plusz még műanyag stiftek. Az alaplapról az összes kábel lehúz, áram, floppy és vinyókábel, USB csatlakozók, előlapi LED-ek, minden. Nézem az alaplapra integrált hangkártya csatlakozóit tartalmazó lemezházikót, kábé négy helyen van beleforrasztva az alaplapba. Na, ilyet se csináltam még, hegyes fogóval óvatosan lehajtogattam, mint egy szardínia-konzerv tetejét. Nézem a szabaddá vált kék, zöld és rózsaszín csatlakozót. Full egybefüggő műanyag öntvény, amiket ráadásul a 12 beforrasztott láb tart a helyén az alaplapon. Hátulról sem férek hozzá... Alaplapcsere, mert lehet, hogy a letört fémdarabka belül rövidre zárja a jack aljzat testjeit. Persze lehetne azt is csinálni, hogy egy PCI-os hangkártya be, az alaplapi meg letilt, de a Bull Magyarország ilyen esetre nincs felkészülve, ezért inkább az egész alaplapot kicserélik...

    Ez a kis szösszenet mindössze másfél órámba került...

    Egy patkószeg miatt az ország elveszett!

    Egy karácsonyi, télapós fless animáció miatt egy alaplap elveszett...

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák