Új hozzászólás Aktív témák

  • lela

    aktív tag

    Sikerült az assistanttal felraknom a nyomtatót, bár annyira nem vagyok boldog hogy most az összes gépre fel kell tennem a hálón, amin használni akarom a nyomtatót, de legalább működik, nem úgy az Asus-al.

    Ha telepíteni akarok appokat, pl download mastert, vagy VPN-t akkor ugye csatlakoztatnom kell vagy egy winyót, vagy sd kártyát.
    Na most én az SD kártyát annyiból jobbnak tartanám, hogy azt ki sem venném a routerből, de a winchestert azért időnként lehet lehúznám, ami zavart okozhatna a működésben ha arról futnának az appok.
    Van e annak valamilyen sebességbeli hátránya ha SD kártyáról vannak az appok futtatva, vagy winyóról, esetleg SSDről sokkal gyorsabb? Illetve ha nincs hátránya az SD-nek, akkor milyen sebességű és milyen méretűt célszerű bele tenni, amin kényelmesen elférnek az Appok?
    Esetleg ha beletennék egy 128-ast akkor arra akár még letölteni is tudnék, majd ha megtelne átmásolnám a gépre ami sokat foglal (jellemzően filmek, esetleg zenék) és nem kell bárhonnan a világhálóról hozzáférnem. A filmeket, zenéket úgyis gépen nézem arra meg át szoktam másolni az aktuálist.

    Másik kérdésem, hogy a felhasználóknál nekem az admin és a quest(vendég) le van tiltva, pedig én nem tiltottam le őket... Ennek mi lehet az oka?

    A harmadik kérdés hogy most jelenleg a korábban elmondottak szerint egy másik router osztja a netet a synonak, nem a WANba van csatlakoztatva hanem a Lan portba. Ezt dobja tovább az asztali gépnek és WIFI-re a syno.
    Ha a forgalom szabályozót akarom használni az vajon ilyenkor is működni fog, vagy csak NAT (WAN->LAN) esetén? Lehet célszerűbb lenne, ha WAN ba csatlakoztatom akkor ugye kap egy IP címet a másik routertől...

    Ez esetben melyik beállítás lenne a megfelelő, mert az alábbiak vannak:
    PPPOE (felhasználói nevet igénylő pl dsl) ez egyértelműen nem,
    kézikönyv ??( ez fogalmam sincs hogy kell érteni, de a beállításokat nézve ez kézi lenne, csak félrefordították) ,
    és az automatikus van még mint lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák