Új hozzászólás Aktív témák

  • Narris

    csendes tag

    Sziasztok

    Néhány napja vettem egy Synology DS115-öt és hozzá WD Red 3 TB winchestert. Egy hálózaton van rajta a NAS és az Xbox, amin van a Plex App, amivel a NAS-on lévő Plex Media Serverre csatlakozom.

    Szerettem volna megnézni egy 1080p filmet, felirattal, de nem indul el. Végignéztem a log fileokat, és azt látom, hogy az a gond, hogy nem elég erős a szerver a transzkódoláshoz.

    Ha eredeti nyelven próbálom elindítani, akkor elindul gond nélkül, de amint rá akarom rakni a feliratot egyből hibát ír ki és megszakad a lejátszás. Ami még zavaró, hogy az angol verzió is néha kicsit szaggat, mintha tényleg nem elég erős a NAS még az egyszerű lejátszáshoz sem. A 720p videóknál sem játszik le felirattal, viszont ott legalább az angol nem szaggat.

    Más is tapasztalt már ilyet? Esetleg valami beállítást nem jól csináltam? Jelenleg engedélyezve van a direct stream és direct play is, más releváns beállítást nem találtam.

    Érdemes lenne inkább DS216Play-t venni? Az gondolom a sima HD filmekkel elboldogul ha 4K-s videókkal reklámozzák...

Új hozzászólás Aktív témák