Új hozzászólás Aktív témák

  • vampire17

    addikt

    Infó:

    Kedves Mindenki,
    Ahogy korábban már jeleztem, én vagyok a Sweet TV tartalombeszerzési vezetője, így azt hiszem első kézből tudok választ adni a kérdéseikre. Egyrészt kérek mindenkit, hogy különböztessük meg a hibákat: a csatorna nem indul (pl kifagyott...), vagy a kék hátérrel és felhívó szöveggel elátott szövegdobozt látják a képen. Utóbbi esetében sajnos kötelesek vagyunk az adott tartalmat kitakarni. Sokan leírták már az igazságot, mi nem helyhez kötött szolgáltatást nyújtunk, a mi tv szolgáltatásunkat bárki elérheti az interneten keresztül, ezt a szakma OTT TV-ként definiálja. Ilyen egyébként a Yettel TV is, illetve a Telekomnak a TVGO szolgáltatása. Az, hogy mit jeleníthetünk meg a képernyőt és mit nem, az azon múlik, hogy a jogtulajdonos (jelen esetben a TV2 Zrt.) milyen jogokat ad számunkra.
    Ahogy Önök is bizonnyára érzékelik, napjaink mindegyik médiaszolgáltatója elindult azon az úton, hogy saját streaming szolgáltatást indít a bevételei növelésére (Pl. TV2 Play, RTL Plusz, Sky Showtime...stb.) és az értékesebb tartalmakat csak a saját szolgáltatásukon belül lehet visszanézni (vagy valamelyik kábelszolgáltatón keresztül kvázi "élőben"). Sajnos ebben a protokollban nem várható változás a jövőben, tehát ezeket a tartalmakat sajnos a későbbiekben sem lesz lehetőségünk megmutatni Önöknek. A technológiai besorolás határozza meg azt, hogy ki mit mutatha, a legnagyobb merítést mindig a kábel TV-s megoldások kapják, hiszen ott az egész rendszer zárt és ami még fontosabb, csak őket méri az AGB Nielsen, ergó az ő fogyasztásuk számít bele a nézettségi adatokba (amiből aztán a csatornáknak a reklámbevétele keletkezik). Az interneten keresztüli TV-zés egyelőre nem mért, így ezt próbálják különböző módokon szankcionálni. A Yettel TV esetében nem az a helyzet, hogy bármiféle kormány befolyás miatt kapnának többet, egész egyszerűen régebbi típusú szerződésük van, mely még nem sértette a TV2 egyéb érdekeit. Ezt nekünk is tiszteletben kell tartani. A Sweet TV bár valóban külföldről indult, de már itthon bejegyzett cégként fog a jövőben operálni és megelőzve a kérdéseket a kitakarási kötelezettség miatt sajnos nem tudunk az árakon csökkenteni, mert mi sem kapjuk olcsóbban a csatornákat csak azért, mert azok egy része nem bemutatható. Igyekeztem részletesen megmagyarázni a problémakört, remélem nem lett túl szakmai a válaszom. Ha bármi kérdésük van még, állok rendelkezésükre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák