Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snail1981

    tag

    Sziasztok!

    Órát szeretnék vásárolni, ezért kérném a segítségeteket. Jelenleg egy Seiko5-öm van, már vagy 15 éve használom, még csak most kezdett meg-meg állni, időszerű a szerviz és egy kis külső polír. E mellé szeretnék egy másikat.
    Mostanáig addig sikerült szűkíteni a kört, hogy talán a Japán vonal lenne a nekem megfelelő. Kezdetben svájciban gondolkodtam, az automatákból a PRS516 tetszett nagyon, volt is a kezemen de sajnálnám a mindennapokban használni, az ára is 200 eFt és nem tudok olcsóbb külföldi beszerzési lehetőségről. Az olcsóbb svájci kvarcok meg nagy részben az ETA G10.211-el vannak szerelve és olvasva a fórumot ez csak szerkezet cserével javítható, talán nem időtálló annyira. Ettől talán jobbak a japán kvarcok de ezt csak a fórum olvasásából szűrtem le, gyakorlati tapasztalat nincs. Szóval kell-e félni a G10.211-el szerelt svájci órától vagy maradjak az eredeti elhatározásnál és legyen Japán. Nézegettem a Seiko órákat, ezek közül is a sportosabb külsővel megáldottakat. Próba alapján a 42mm körüli tokátmérő lenne az ideális számomra, a csuklóm kerülete kicsi, kb. 170 mm.

    Amiket eddig nézegettem:

    - Seiko Sportura SSC357P1, Seiko Sportura SSC357P1, solar, zafír üveg, acél szíj, méret 45,0x12,0 mm
    Sajnos élőben nem tudom megnézni, a mérete miatt gyanús hogy nagy a kezemre. A tok kialakítása eléggé ívelt, rásimul a karra. Ha a 42 mm átmérő jónak tűnik az a + 3 mm sok lehet?

    - [link]
    Seiko Sportura SUN017P1, kinetic, zafír üveg, acél szíj, méret 44,4x13,0 mm
    Ezt sem tudom megnézni, Debrecen környékén több helyen jártam de sehol sincs.

    - [link]
    Seiko Solar SSC075P1, Hardlex üveg, acél szíj,méret 42,0x11,0 mm
    A debreceni Rogers-ben fel tudtam próbálni a bőrszíjas változatát, innen jött az, hogy a 42 mm-es méret jó lehet. Ennek a tokjához képest tűnik íveltebbnek az előző két Sportura tokja, ezért gondolom, hogy be lehetne talán vállalni a nagyobb méretet.

    - [link]
    Seiko Sportura SNAE87P1, zafír üveg, szilikon szíj, méret
    A központi Seiko oldalon sem találtam meg, a boltokban max. csak rendelhető. A skywatches oldalt nézegetve tetszett meg. Fogott már valaki ilyen szilikon szíjat? Mennyire vállalható a mindennapokban.

    Ti melyiket választanátok? Élőben az SSC075P1-et láttam az meggyőzőnek tűnt ami a külső kidolgozást illeti, a többi ettől magasabbra pozícionált óra lenne. A megbízhatósággal gondolom nem szokott probléma lenni. Igazság szerint mivel munkahelyen is használnám fontos lenne a zafír üveg de olvastam itt a fórumon, hogy a hardlex-el sem szokott probléma lenni, sok mindent kibír az is. Szóval van némi tanácstalanság.
    Ha van esetleg valakinek egyéb ötlete hasonló stílusban, akkor azt ossza meg velem és előre is köszönöm.

  • snail1981

    tag

    Seiko SSC075p-re szűkítettem le a melyik órát vegyem projektet. Mindenképpen kvarcot szeretnék és inkább a sportosabb külsőt preferálnám. Mennyire lenne jó választás ez az óra? Minősége, kidolgozása milyennek számít? Ajánljátok megvètelre? Sajnos nem tudom megnézni élőben. Esetleg más javaslatotok van hasonló árkategóriában és tudásban?
    Mennyire hamisítják ezeket? Külföldről rendelve bele lehet futni nem eredeti példányba?

  • snail1981

    tag

    Sziasztok!

    Eddig csak olvasóként voltam jelen a fórumon, most viszont eljött az idő, hogy kikérjem a véleményeteket.
    Egy olyan órát szeretnék ami egy bizonyos szintig "gondozásmentes" csak felveszem és már indulhatok is. A Citizenek között keresgéltem és találtam is néhányat:

    [link]
    [link]
    [link]

    Van valakinek esetleg ilyen vagy ezekhez hasonló órája? Meg van vele elégedve? Ettől a kategóriától drágábbat nem akarok venni, képek alapján minőségi benyomást keltenek. Amivel nem vagyok tisztában, hogy a 2. esetében a PVD bevonat mennyire lehet tartós? Ha esetleg kopik lehet valamilyen módon javítani, esetleg cserélni azt a részt? Lume szempontjából mennyire erősek ezek? Olvastam, hogy általában az Orient és Seiko búvárok elég jók-e téren is, ezekhez mérve gyengébb a Citizen?

    Ez lesz az első modernebb órám van egy-egy Vostok, Poljot, Omega régi mechanikusom. Ezekből kettő jelenleg Dzsanánál felújítás alatt.
    Ha esetleg van még ötletetek, hogy merre érdemes nézelődni akkor azt szívesen fogadom.
    Előre is köszönöm...

    Üdv.

  • snail1981

    tag

    Tudnátok abban segíteni, hogy az egyes Citizen modelleken látható pvd bevonat mennyire tartós? Tetszik egy típus (CB0021-57e) de nem tudom, hogy be merjem-e vállalni a bevonat miatt? Sajnos a csak acél színü modellek nem tetszenek annyira.
    Ezen a típuson egy sérülés vagy kopás esetén cserélhetö a bevonatolt rész? Azt olvastam, hogy a pvd bevonat sérülései nem javíthatóak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák