Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz dzsi23 #206792 üzenetére

    ezert akarom megcsinaltatni az uk/szepapam zseborajat :) azt nezegetem, a kvarcokat meg hasznalom. nalam egyszeruen nincs "alkalom" egy orara, en szeretem oket reggel felvenni, es este le, elmenni benne munkaba, kirandulni, stb. tegye a dolgat minden korulmeny kozott, ne kelljen vele foglalkozni.

    most egy draga mechanikus ora egyreszt nem is tul pontos, masreszt meg sajnalnam, hogy vhol megserul. a certinat 10 eve hordom, vigyazok ra, de nem makulatlan. en az a felhasznalo vagyok, akinek elsosorban eszkoz - legyen praktikus - masodsorban legyen szep (inkabb letisztult, jo aranyokkal) - certina, junghans, ilyesmi valo nekem. modern belso, klasszikus kulso (vegulis a casio gshock is az a maga 35+ evevel).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Deskdiver

    senior tag

    válasz dzsi23 #206792 üzenetére

    Igazából bonyolultabbak. Ha nem így lenne akkor megelőzte volna mechanikus-t a történelemben.
    Szomorú látni ,hogy mennyire készpénznek veszik az emberek a technológiát ami körülveszi őket. Holott a kvarc szerkezet megalkotásához legalább 35000 évnyi tudást, tapasztalatot kellett felhalmozni és a jelenlegi populációhoz mérten csak egy maroknyi ember lenne képes a nulláról megtervezni egyet karórába szerelhető méretben. Persze a legnagyobb kritikusai ezeknek a dolgoknak mindig azok akik kb. ilyen mélységben vizsgálták meg a témát.

    1:elem
    2:csip
    3:kvarc
    4:alkatrész
    5:drót
    6:fogaskerék
    Vagy annyi gyakorlati tapasztalatuk van az elektronikával ,hogy egy walkman-ből kiszerelt motort egy 9V-os elemre raktak aztán pörgött. :D

Új hozzászólás Aktív témák