Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Nemrég úgy döntöttem, beszerzek egy árnyalatnyit elegánsabb analóg karórát a szokásos - egyébként tökéletesen megbízható és a funkcióját kifogástalanul ellátó - műanyag digitális helyett. Az egyik legfontosabb elvárásom az volt, hogy jól használható naptárfunkció legyen benne, azaz jelezze ki a hónap és a hét napját, és tudja, melyik hónap hány napos, ne kelljen havonta állítgatni, legfeljebb szökőévben egyszer.

    Hát nem gondoltam volna, hogy ezek különlegesnek számító igények, és hogy ennyire kevés óra akad, amely ezt tudja. Mechanikus szerkezetben normális naptárat kialakítani bonyolult, az világos, no de elektronikusban, még ha analóg is a kijelzés, nem kellene, hogy nagy ügy legyen. Viszonylag drága és jó minőségűnek tűnő (kvarc) órákat kapni, amelyek arra nem képesek, hogy a hónap hosszát helyesen számolják. Ez rajtam kívül senkinek sem szempont? :)

    (Végül a Citizen E870-re épülő karórákban megtaláltam nagyjából azt, amit kerestem.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák