Új hozzászólás Aktív témák

  • ans

    aktív tag

    válasz WiZARD #19730 üzenetére

    Én nem unom, nekem tetszenek a digitális Casio-k, tetszenek a Citizenek is. Ízlések és pofonok. Ezek az órák funkcionálisan verik az automatákat.

    Az automaták pontosságuk annyi naponta, mint a legolcsóbb kvarcnak havonta. Elvileg ugye ez senkit sem érdekel, de azért mégis mindíg a pontosság az első kérdés egy automatával szemben.

    Viszont az mechanikus órák biztos, hogy időt állóbbak, egy száz éves óra is javítható. Értékállóbbak (főleg a Rolex, és az Omega). A Ponyvaregényben a Bruce Willis által megformált szereplő apja sem Casiot hordott a seggében a vietnami hadifogságban. (Bár az amerikaiaktól minden kitelik.)

    A jelenlegi Casio MR-G pedig csúcsmodell, a Breitleingnek is van hasonló áron, vagy még drágábban kvarc modellje. Szándékosan írtam Breitlinget, mert az csak az utóbbi évtizedekben lett csúcs márka. Talán a Casio is fel akar törni a luxusórák közé.

    Szerintem van helye itt a japán kvarcoknak is, tapasztalatoknak,főleg ha nem csak sima modellajánlatokról van szó.

Új hozzászólás Aktív témák