Új hozzászólás Aktív témák

  • Mariner

    tag

    válasz ans #14139 üzenetére

    A késői időpontra tekintettel már nem nézek utána de az is eléggé elöl:)
    Megtaláltam időközben egy régebbi hozzászólásomat,igaz nem IWC-vel hanem Breitlingekkel vetettem össze a Glashüttei órákat:
    "Csináltam egy kis összevetést Breitling,A.Lange und Söhne és Glashütte Original fronton,mármint ár szempontból.A "mintavételezés" a német órakatalógus hivatalos áraiból történt,mindhárom márkából 24db típus szerepel benne.Az átlagárak számítása:az összes típus ára összeadva(ahol több ár van a különböző tokanyagok miatt ott a legolcsóbb ár a számításban résztvevő)majd a végösszeg elosztva 24-el,így megkapjuk az átlagárat egy órára.Súlyozott átlagot is számítottam(itt a legdrágább és a legolcsóbb óra árát nem számítottam,és a végeredményt 22-vel elosztottam)ez főleg a Breitlingnél okozott brutális eltérést,ahol a legdrágább óra húzta fel az átlagot,a többinél annyira nem számított.
    Tehát a végeredmény:
    Breitling: átlagár 9786Euro/db súlyozott átlag 4755Euro/db
    legolcsóbb típus:1930Euro (Colt GMT) legdrágább típusa:128320Euro(Bentley Mulliner Tourbillon) összesen 2típusa van 10000Euro felett, a másik csak 10930Euro.

    Glasütte Original:átlagár 27808Euro/db súlyozott átlag 25366Euro/db
    legolcsóbb típus:5350Euro (Lady Serenade Karrée)) legdrágább típusa:104000Euro(Senator Karrée Tourbillon) 5típusa van(24-ből)ami olcsóbb mint 10000Euro.

    A.Lange und Söhne: átlagár 63575Euro/db súlyozott átlag 51091Euro/db
    legolcsóbb típus:12000Euro (Arkade) legdrágább típusa:389800Euro(Tourbograph"Pour Le Mérite")nincsen 10000Euronál olcsóbb típusa...

    Következtetés:
    -az Original átlagára 2,84szerese a Bretyó átlagárának(a súlyozott átlagára:5,33szorosa a Breitling súlyozott átlagárának)
    -a Lange átlagára 6,5szöröse a Bretyó átlagárának(a súlyozott átlagára:10,74szerese a Breitling súlyozott átlagárának)

    Nem mondom azt,hogy valahol,valamikor nem lehet olcsóbban hozzájutni bármelyik márka egy-egy típusához(az eredetiség azért nem hátrány,bár rengeteg családban előfordul egy nagyapától örökölt Rolex amit csak most 100000huf-ér odaad az örökös persze papírok meg egyéb nélkül...)
    A Breitling igazán jó óra,de nem említhető egy lapon a manufaktúrawerkekkel szerelt órákkal,amit az árak is tükröznek.Persze örülnék egynek én is:)"

    [ Szerkesztve ]

    MZ/X jelentkezz!

Új hozzászólás Aktív témák