Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyibacsi

    csendes tag

    Szerintem a kérdezőnek azt kellett volna válaszolni, hogy ezek a processzorok azért jók, mert a jobban bírják a párhuzamos terhelést (a többi nagygépes rendszerrel együtt), mint pl. az asztalra szánt társaik.

    Nem értem miért olyan nagy érdem a J3D futtatása. A java sun projekt, stratégiai döntés volt, hogy ilyet építenek és pont. Azért olyan drága, mert új technológiát fejlesztettek, ami nem széleskörben elterjedt, ezért elkérik az árát. Aki megfizeti, az használja. Temérdek J3D-s applikáció van, momentán egy sem jut az eszembe.

    Jómagam négy kétprocesszoros 280R-en (IIIi processzor) dolgozom most (ezek a fejlesztőgépeim két különböző projektben), de a production már z-Series IBM Linuxon fog menni az ügyfél döntése szerint (kevés hozzá a sun). BTW, ugyanazt a cross-platform C++ kódot Solaris 9-en (igaz, hogy a g++ csak egy processzort bír használni) hússzor addig tart lefordítani, mint a szimpla Pentium 4 2GHz-esen...

  • sanyibacsi

    csendes tag

    válasz Miracle #47 üzenetére

    Köszi Miracle, íme a példa. Aki megfizeti a cuccot az kap érte custom fejlesztést meg akár még célszámítógépet is. A cross platform kifejezés nagyon szép, csakhogy az 1.4_01 (ha jól emlékszem a verzió számára) alatt egyik kolléga talált olyan implementációt, ahol (TCP stack és TCP source port környékén), ahol a Windows és Solaris implementáció máshogy működött. Szóval ez az ugyanúgy fut mindenhol nagyon a Virtual Machine implementációjától függ. Kíváncsi vagyok, hogy a Marsra a szabványos JVM-ek mentek-e 100%-ban.

Új hozzászólás Aktív témák