Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz .OM. #320 üzenetére

    Jó móka mi, garantáltan halálra fogod röhögni magad. ;] :P

    Magam is csak az ominózus achievement kedvéért fogtam bele a táncba, hasonlóképp nem mélyedtem el addig a témában max annyi figyelmet kaptak hogy termeljék serényen az influencet.

    (#321) Vesa:

    Próbáltam rövidre de mégis informatívra & szórakoztatóra fogni. :R

    (#322) anatron:

    A Gorverning Ethics Attraction bónuszaidat próbáld meg annyira leredukálni amennyire csak tudod. Épületek, Civic, Strategic resourcesok mint Satramene Gas & Mutagaan Crystals, dózer.. :K
    Minden mást csak ezután.

    Mivel nálad "csak" a Spiritualistákat kell betolni a kormányba és a Materialisták nincsenek is ott annyira azért nem vészes a helyzet, ámbár igen, még így is tetves lassú tud lenni.
    Amennyiben van már materialista frakciód sanyargasd őket, suppress mellett nézd meg azokat a pontokat melyektől boldogak ha teljesül(t)ek és vonj meg mindent olyat amit tudsz nélkülözni.

    Ugyan ez érvényes sajnos a Militaristákra is, mivel azt vettem észre hogy amikor új frakciót tolna be az ember akkor először mindig a "duplás" azaz a fanatikus szemléletből esik egy szint, azaz 3as kormányzás lesz, Militarista/Authoritarian/Spiritualista esetedben.
    Persze ha a kormányzó pártok/frakciók aránya engedi az is lazán megtörténik néha, hogy elég pl az Authoritarianusokat suppresszálnod ha elég sokan vannak (a militaristákon kívül, egyéb frakciókhoz képest) elég sok Popot tudnak veszteni ahhoz, hogy már meg tudod tolni a Spiritualistákon az Embracet de ők is bentmaradnak a kormányban.

    Aztán érdemes még a folyamat elején, az első aktuális választás alkalmával a Spiritualisták frakciójából vezért választani, aki legfelülről tolja majd az egy és egyetlen Imperial Humanok atyaúristenének hitét a fejekbe.. ;]
    A spiritualista párt megjelenésének első pillanatától kezdve érdemes rajtuktartani a Supportot, még ha valamiért meg is csappan a influence háztartásod és spórolnod kell.., inkább az edicteken tedd illetve a suppresst vedd le másokról ideiglenesen. Nulla közelire redukált G.E.A. bónusz mellett elég sokat számít a folyamatos support.

    A folyamatot talán úgy tudod a leginkább belendíteni, hogy keresel a környező birodalmak között egy fanatikus spiritualistát (jó a sima spiritualista is csak ha fanatic akkor több spiritualista Pop-ra számíthatsz..) és szépen bewarolod, legnagyobb/leginkább belakott bolygóira pedig rányomod a Cedet. A háború végeztével ellátod őket a megfelelő jogokkal és ilymódon "egycsapásra" lesz egy csomó spiritualista Popod ami előrelendít annak a bizonyos 20%-nak az irányába.

    Megemlítendő még, miszerint a frakciók listáján a felső sor által közölt adatokat érdemes teljes mértékben ignorálni, megtévesztő infót adnak, ami számodra fontos az Embracehez szükséges min. 20% érdekében azt a kimutatást itt éred el, sárgával jelöltem a lényeget, alul:

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák