Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eyesis

    őstag

    válasz Alien83 #4647 üzenetére

    na most egy igen érdekes témába csöppentünk :)

    Itt jön be az, hogy mivel nem fizikailag kell előállítani egy asztalt, hanem szellemi terméket kell előállítani, annak az ára nem egyértelműen meghatározható.
    míg egy asztalnál van anyag költség, asztalosnak tanult ember átlagos óradíja és tádámm mindenki boldog.

    játéknál átlagos programozókat fizetnek, szinte zéró anyagköltséggel bárhányszor eladhatják.. itt ügyesen kell megtalálni mennyiért kell adni, hogy a lehető legtöbben megvegyék és a legnagyobb bevételük legyen.. na ez kicsit szerencsejáték, egy kockázatos befektetés az értékesítőknek, de a programozó ki van fizetve. (feltéve ha nem garázs és hobbi projektról van szó)

    Nem egyszerű téma, de a lényeg, hogy ha én megvettem valamennyiért, de nem kell nekem és átadom másnak, attól a fejlesztő még ki van fizetve, hiszen én megvettem a termékét. ha nekem nem tetszett, akkor ugymond lehuztak, és nyilván nem rögtön adomnám el, max akkor, ha nagyon nagy csalódás volt. így a játék értékesítők rá lennének szorítva, hogy minőségi termékeket áruljanak, mert ha valami szar, akkor azt csak páran veszik meg az értékesítés megkezdéséhez közel.

    Szerintem az ég világon semmi különbség nincs, hogy megvettem egy motort, amit eladok, mert már nem használom, vagy másikat vettem, vagy hajót vettem helyette, mint az, ha egy játékkal teszem ugyanezt...

    Eyesis

Új hozzászólás Aktív témák