Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz Ghoosty #18130 üzenetére

    Jaja, jó meccsek voltak.

    Wall of text.

    Főleg az első. Nem gyengén vért izzadtunk, hogy fogjuk a folyamatos támadásokat, és mellette építsünk valami gazdaságot, meg fejleszünk. Durva volt nagyon. Az ellen 3 rax, 4 gate push-al nyitott, és 6 percnél beállított gey k**rva nagy sereggel. Ezt követően ~4 percenként megismétklődött ez a momentum. Volt, hogy a 4 clawert izomból kellett transfusolnom, hogy legyen esélyünk megfogni őket. Volt, hogy már mentek a dronok is az expről. A végén, amikor bankoltam a mutákra, és elküldtem őket harassolni, és akkor támadtak, akkor még az expemet is kiszedték, de tudtam akkora kárt okozni, hogy a végén nyerni tdtunk.

    A második meccset egy kicsit elcsesztem, és a végén szívóra is áltunk. ZZ ellen ling rust tolt ~10 pool-al. Engem támadtak hátsó köveken át. No para, mondtam Ghoostynak, hogy egy kicsiit beáldozva a gazdaságomat kivédem őket, de azért biztos ami biztos jöjjön át a seregével. Ez volt a hiba. Amíg én kivédekeztem a rusht, addig kellett volt bemenni és legyalább az egyik ellent legyalulni. Ez után nem hagytak expelni, nem sikerült felépíteni a gazdaságomat. Hidra roach-al támadtak, amire én mass roach-al válaszoltam. Védtünk is 2-3 rohamot, amikor megjelent vagy 6-7 broodlord, vagy 10 corruptor társaságában. Ugyan már lent volt a spire, de esélytelen lett volna annyi corruptort lemassolnom, hogy lenyomjam. Hidrám nem volt, Ghostinál meg a blink hiányzott, így gg lett a vége.

    A harmadik csatta elég vicces volt. Szintén ZZ ellenfél. Az egyik rosszul kivitelezett 6 pool, a másik talán 10 ext 10 pool-t csinált. Velem szemben volt a 6 pool-os gyerek. Viccesen oda toltam a scoutolo drone mellé +1 drone-t, és amikor úgy számoltam, hogy féluton lehet a 6 lingel, akkor beraktan meni 2 cawert, had örüljön, mondván sárkány ellen sárkányfű. Ekkor még nem tudtam, hogy ugyan 6 pool-t rakott, de a pool után lehozott 3 droe-t, ami miatt foodblokkot kapott. Lehozott egy lordot, meg queen. Így nem jött össze a clawer rush, pedig nagyot röhögtem volna :D No, minegy. A lényeg, hogy massoltam némi linget, mert csak nem akart megérkezni a támadásuk, és tudtuk, hogy massolják a lingeket. Be is támadták Ghoosty-t. No para, gondoltam. A nálam lévő ~20 lingel lezúztam az összes dronját az egyik ellenek, és majdnem leszedtem a hacherijét. Sajnos ez már nem jött össze, mert a társa közben lemasszolt még egy tonnányi linget, amivel átjött, és leverte őket ;( . No para, innen már látuk a fényt az alagút végén. Kiraktam az expet, mert gondoltam, hogy most egy kicsit elmegyünk makró irányba. De nem. A 10 pool-os gyerek lemassolt még egy tonnányi linget, és megtámadott engemet. Ez egy kicsit váratlanul ért, de "időben" átért Ghoosty, és igaz komoly veszteségek árán, de fogtuk őket. Oda lett 2 clawer, a queen, meg vagy 10-12 drone. Miután visszaverük őket, a két ellen egymás után kilépett. Gondolkodtunk Ghoostyval, hogy nagyon kétségbe lehettek esve, hogy nem nőködött a ling rush, ha ennyi után megált a tudomány :D De végül is nyerük, és ez a lényeg...

    No, sry a wall of text-és, de így az egész napos idegtépés után jól esett egy kcisit mással is foglalkoznii :D

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák