Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Malibutomi #49812 üzenetére

    Ne feltételezd hogy tényleg mindenki teljesen végiggondolta azokat a tanácsokat, amiket adtunk mindenkinek vásárlás előtt :) (nem feltétlen az itteniekre gondolok, de ettől még igaz lehet rájuk is)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • spank0309

    tag

    válasz Malibutomi #49812 üzenetére

    Én személy szerint nem a várakozást untam meg mert egy éve megvolt, de konkrétan elővettem kb. összesen 10 órára mert nincs benne semmi érdekes a grafikán kívül. Meg az a bajom hogy már túl sok EA gamem van ami soha az életben nem fog elkészülni, így már kapásból úgy állok hozzá. Kurva jó játék lesz ez.... egyszer..... De az úgy látom nem az elkövetkezendő 5 év lesz. De amúgy biztos vagyok benne, HA kész lesz akkor újra meg fogom venni.

    [ Szerkesztve ]

    Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

  • Vesa

    veterán

    válasz Malibutomi #49812 üzenetére

    Csak vélemény szinten írom, hogy ha a normál befektetői magatartást nézzük, akkor nem feltétlen érthetetlen a refund. A kiadói szerződésben is vannak szankciók, ha nem készül el valami időre, vagy határidőt szabnak és ki kell adni úgy ahogy van (ami nekünk játékosoknak nem mindig jó, de ha a mi dollármillióink állnának benne, akkor lehet másképp látnánk a dolgot).

    Van aki visszakéri a pénzt, van aki nem. Nincs ezzel baj. Ha felmutatnak egy fantasztikus játékot, úgyis kaszálni fognak és minden refundos csengetni fog.

    SkyS1gn

    Van pár jó példa, de sokkal több a rossz, elhagyott EA project. Volt 2017-ben egy statisztika valahol, hogy az addig EA státuszú játékok kb. 25%-ánál van esély arra, hogy eljut az 1.0-ig. A többit elhagyják, ha nem tejelt jól EA szakaszban. Ami valahol érthető, csak ugye aki megvette, annak ez nem vígasz.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • VikMorroHun

    senior tag

    válasz Malibutomi #49812 üzenetére

    Én nem a várakozást untam meg, mert tudtam, hogy még évekig tart, amíg készen lesz. Az nem tetszett, hogy össze-vissza kapkodnak. Két és fél hónapig volt egy jól átlátható hibaszámláló rendszerük, aztán átalakították egy olyanra, amit kb. senki sem értett. Aztán pár hét múlva vissza az eredeti (amiből, ha valaki felrajzolta egy grafikonra az addigi adatokat, az következett, hogy a 3.0 kb. március-április tájékán lesz kiadásra kész állapotban, de ez részletkérdés), majd semmi/megint az átláthatatlan változat. Van némi tapasztalatom szoftverfejlesztés terén, és menet közben úgy tűnt, mintha az intenzív hibakeresés/tesztelés mellett folyamatosan dolgoztak volna a programon, egyre újabb dolgokat belepakolva. Ezt aztán valamikor decemberben ők maguk is elismerték az egyik heti e-mailben. Na most ez a fejlesztési módszer szerintem egyedül arra jó, hogy pazarolják az erőforrásaikat (kijavítanak egy hibát, közben gyártanak 2-5-10 másikat, mert egy ideje már olyan bonyolult a program, hogy minden mindennel összefügg, és nem lehet egyszerre mindent átlátni). Szóval úgy döntöttem, hogy ha pazarolni akarnak, akkor azt ne az én pénzemből tegyék. (Más kérdés, hogy azóta sikerült elpazarolnom a visszakapott pénzt. Nem így terveztem, így alakult.)

    Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Új hozzászólás Aktív témák