Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drenadar

    Topikgazda

    válasz Mattyokar #25937 üzenetére

    Titeket nem zavar, hogy 2 célzógömb van ilyen esetben, meg tudtátok szokni?

    Nem.
    És tudod miért nem?

    Be lehet pakolni külön gombra a fixeket és nem fixeket, illetve van olyan gomb ami a gimbalt kikapcsolja. (alapból ALT).

    Mondjuk egy deltánál nem akkora érvágás kikapcsolni, mint egy ... bármi máson :)

    +1 Általában a gimbalos fegyver üt nagyobbat... kivéve talán a 325A + Mustang Delta.

    (#25941) vaakuum: tudtommal ezt már finomították. Deltánál nem éreztem utóbbi időbe semmilyen "rángatást" amire régebben panaszkodtak mások.

    Amúgy meg szedd le a gimbalt azt toljá fel egy nagyobb fegyvert! :)

    [ Szerkesztve ]

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Mattyokar #25937 üzenetére

    Nem tudom mennyit toltál AC-vel, és milyen beviteli eszközökkel. Én elég sokat, egér+bill. kombóval, és számomra nem csak hangulatos, hanem rendkívül hasznos is. El lehet lenni lenni az alapszintű irányítással is, de egy komolyabb csata megkívánja, hogy folyamatosan változtasd a pajzs helyzetét, valamint az energiát a fegyverek-pajzs-reaktor között. Megkívánja, hogy gyorsan váltogass célpontok között, ha körbevesznek, és gyakran használd a match target speed funkciót is - utóbbi nagyon nem esik kézre. Mindezekhez egy-egy pillanatra le kell vennem a szemem a képernyőről, ami elég is lehet ahhoz, hogy élő ellenfél ellen, vagy akár egy vanduul ace ellen veszítsek. Lehet, hogy vannak olyan profik, akik a billentyűzet WASD-tól távol eső részére is teljesen vakon, habozás nélkül, 10/10 eltalálnak bal kézzel, de én nem tartozom ezek közé. Ezért a fenti kiegészítő, ám gyakran fontos szerepet kapó funkciók irányítására a hangvezérlés tökéletes megoldás. Én nem vagyok elég ügyes ahhoz, hogy mondjuk egy coupled-decoupled-coupled oda-visszaváltást le tudjak vezényelni egyidejűleg pl. egy match speed utasítással. Hangvezérléssel mindez lehetővé válik, hiszen egyidejűleg használom a billentyűzettel a hang alapú utasításokat. Az pedig fontos szempont, hogy az a hangvezérlés intelligens, jól és részletesen beállítható legyen. Ebből a szempontból az Elite ASTRA rendszere még jobbnak tűnik mint ez az ANNA.

    A két célkereszt könnyen megszokható. Amikor először lehetett kipróbálni a hornetet, és full felszerelt SH volt a hajó, akkor három eltérő típusú célkereszted volt. Hamar megszokható.

    Drenadar: Nekem is feltűnt, hogy az ASTRA rendszerben szinte nem is kell ismételnie, pedig erős orosz akkcentusa van, míg az ANNA esetében többször is ismételni kell az utasítást. Elvileg mindkettő Voice Attack alapú, akkor viszont vajon mitől függ ez?

    vaakuum: Az általad leírt mód azóta többször is gyökeresen megváltozott. Amit te írsz le, az az AC második patch-e utáni állapot volt, amikor az auroráktól elvették a gimbalt, de fegyver és a hajó irányítása még a gimbalos üzemmódhoz volt igazítva. Ez kvázi azt eredményezte, hogy akkoriban aurorával szinte lehetetlen volt pontosan célozni. Különösen durva volt a váltás az után, hogy az AC legelső idejében az aurora fegyverzete is gimbalosként működött, így szinte olyan jól lehetett vele vadászni, mint egy hornettel. Azóta többször is változtattak és finomítottak a működésen, és a nagy központi dread zone - s vele a rángatás - eltűnt. Az aurora továbbra sem fürge és fordulékony, de nem rángat már össze-vissza, mint egy idióta öszvér. Lásd még ezt a hsz.-t

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák