Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyS1gn

    félisten

    válasz Revolit #10027 üzenetére

    Nem vagyok fanboy én sem, DE:

    Anno mikor bulldozer és 2500K között vaciláltam ~ 43K azonos ár körül volt, a 2500K szanaszét verte a bullot.

    "de néztem egy izmosabb i5 árából már veszek AMD fronton 8 magos procit. Szóval nem pici felára van Intelnek."

    Csak hogy egy 4magos intel szétveri a 8"magos" AMD-t mivel az AMD 8 modulból épül fel, ami igazából 4 rendes mag. Ott jöhet ki az előnye ahol a programot komoly többszálas futtatásra írták meg.

    Igen kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik részben. Viszont ha valaki APU-ban gondolkozik akkor AMD all way.

    vga-nál meg ami kell neked... ha eyefinity vagy nagy felbontás kell akkor AMD, ha kell fizeksz vagy shadowplay akkor nv...

    [ Szerkesztve ]

    Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

  • Volfram42

    senior tag

    válasz Revolit #10027 üzenetére

    Én év elején vettem egy Intel Core i5-4570 procit. Egy nyolc magos amd-n törtem a fejem, de mindenhol, többek között itt a ph-n is azt javasolták, hogy inkább ezt vegyem. Ár érték arányban mindenképpen jobb mint a drágább nyolc magos amd. Már nem tudom melyiket néztem. Én nem bántam meg. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Most 4GB DDR3 és egy HD6950 2GB vga-al simán megy az arena commander. Videó kártya csere és plusz 4Gb memória tervben van, de még ráérek vele, most nem érzem, hogy sürgősen fejleszteni kellene a vasat.

    [ Szerkesztve ]

    Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

  • Menthirist

    veterán

    válasz Revolit #10027 üzenetére

    Én sem vagyok fanboy, sőt kissé az AMD felé húz a szívem az nv és az intel üzleti etikáját látván, de:
    -az amd magonkénti teljesítménye jóval kisebb mint az intelnél. Az FX-ek még csakcsak, de a többinél ez különösen igaz
    -ebből fakadóan a 8 magos 4 ghz-es 8350 is csak bizonyos programokban (amik jobban skálázódnak több magra) van előnyben pl egy i5-höz képest
    -dx11-es játékokban (ahol kell az erősebb magteljesítmény, mert minden rajzolás és hasonló egy magon fut) az intelnek jócskán van előnye

    Végül: mindezek ellenére egy FX8350 4 ghz-en képes kihajtani 98%-ra egy 290X-et dx11 alatt is (tehát erősebb proci mellett sem gyorsul már tovább a kártya). Szóval az intel bizony jobb, bár lehet hogy némi hátrányt le tud majd faragni az amd dx12 és mantle alatt proci oldalról. Az viszont még nem most lesz. Mindezek ellenére viszont ma egy 8350 is bőven elég játékra, ha van egy erős vga-d mellé (SLI vagy Titan Z jellegű szörnyek mellé már kevés)

    Volfram42: ár érték arányba azért nem mennék bele. én azt hiszem 36k-ért vettem a 8320-asom, ami zokszó nélkül megy 4.2-őn ,bár általában 4-en járatom csak. Ehhez képest a legolcsóbb 4570 amit látok 47k, tehát gyakorlatilag 25%-al drágább, és sok játék esetén nincs különbség (egy vga mellett nem igazán jön ki nagy difi)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák