Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Faget #2909 üzenetére

    Szerintem nem, én most adtam el az Audigy 2 Zs-em és Xfi-t akarok venni, de szeritnem, ha nincs stúdiód, vagy 1000W-os prémium kategóriás erősítőd, akkor felesleges.
    Ha jól látom Audigy-d van, sokan azt mondják, hogy az Audigy 2 ZS-nek is szebb a hangja, de az X-Fi-é még jobb. A te kártyád szerintem az X-Fi Extrem Gammer.
    A nagyok majd jönnek és érdemben válaszolnak neked.
    Addig írd le mivel lenne összekötve a kártya! :R

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Faget #2909 üzenetére

    Ha minőségi zenehalgásra vágysz, akkor ne X-Fi-t végy, azt nem arra találták ki.

    Ha van egy rendes sztereo rendszered, akkor próbáld ki a HiVOX Lupus-t, USB-s átalakítóval 80e pénz, de ezért minőséget kapsz.

    Ha házimozi erősítőd és rendes hangfalaid vannak, akkor akár az alaplapi hangkártya is jó, ha van SPDIF kimenete és 192khz-en tud PCM hangot kiküldeni (a legtöbb újabb Realtek hangkeltő erre képes). Kisebb probléma, hogy csak a komolyabb Realtekekben van Dolby Digital Live és/vagy DTS Connect, ezen két szabványt támogató hangkártya képes arra, hogy digitális kimeneten tömörített 5.1-es hangzást vigyen ki a digitális kimeneten játékok illetve olyan meghívások által, amikor a hangkártya hozza létre a térhangzást (pl. 5.1-re való felkeverés Winamp alatt), az erre nem képes hangkártyák, mint az X-Fi csak sztereo jelet képes kiküldeni ilyenkor. Filmnézésnél nem probléma ez, a filmhez tömörített térhangzást az erősítőd kódolja ki, ahhoz a hangkártyának nincs köze.

    DDL és DTS Connect képes hangkártya az ASUS Xonar vagy a Zalman Barracuda, illetve az Auzentech X-Fi alapú hangkártyája. A Creative jövőre igéri a DDL/DTS Connect támogatást, de még nem tudni, hogy a jelenlegi X-Fi vonalon is elérhető lesz-e, avagy új hangkártyacsaládot jelent ez.

    A digitális kapcsolatot azért javaslom, mert egyszerűbb (sokkal kevesebb kábel kell), másfelől nem háklis a gépből származó elektromos zavarokra.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák