Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sati1984

    tag

    Your Honor

    Hú, gyerekek... alapvetően tetszett a sorozat, hozta a 8/10-es részeket stabilan (azért Cranston ide, Cranston oda, nem hozta a BB vagy a Better Call Saul szintjét), de...

    Hú, a végét szerintem nagyon elszúrták. Mármint értem, hogy nem úszhatta meg, értem, hogy sok bűnt követett el ő is, illetve elindított egy lavinát ugye az elején, ami Eugene cselekedetében csúcsosodott ki, de ez kicsit túl direkt volt, hogy ráadásul pont ugyanúgy halt meg az ő fia is... meh. Az utolsó rész előtti részek sokkal átgondoltabbak voltak, volt bennük azért finesz, ezt meg nagyon elkapkodták és összecsapták, főleg az utolsó 20 percet. Ez azért utólag rá is nyomta a bélyegét az egészre... bár összességében persze élveztem és jó kis sorozat volt, de többet vártam a lezárástól.

    Más téma: az utóbbi 5-6 évben futó sci-fik közül mit ajánlanátok? Most kinéztem a Missions-t és az Orville-t, ezeket elkezdem majd, megvolt az Expanse, a 100, az Extant, megy a WandaVision és a Star Trek Discovery (még nem néztem végig ezeket), de nem igazán találok olyat, ami úgy igazán megfogott volna. Meg persze sci-fi rajongóként néztem sok másikat is, de nem sorolom fel mindet :)

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

  • Sati1984

    tag

    Rings of Power vélemény, mert még nincs belőle elég a topikban :D

    Nekem annyira nem szívem csücske a LotR, sem a könyvek, sem a filmek, sem az univerzum maga. Szóval annyi elvárásom volt, hogy legyen egy jó kis történet, kompetensen elmesélve, jó kis karakterekkel, akiknek a motivációi komplexek, de érthetőek. És ennyi. Nahát ehhez képest amit kaptam, abban semmi komplex nem volt. Galadrielnek Sauron kinyírta a bátyját, így egyedül a bosszú élteti, Elrond próbálja megszerezni a mirhrilt a törpöktől, Halbrand random tengeren hányódik, aztán olyan nagyon nincs kedve semmihez, a tünde-őrkatonának meg egyenesen semmi személyisége nem volt.

    Aztán persze vannak olyan dolgok, amik biztosan nagyobbat ütnek, ha ismered a lore-t, például azt nem tudtuk meg a sorozatból, hogy egészen pontosan mi történt a Numenor-iak és a tündék között. Egy-két félmondat elhangzik, de ahhoz, hogy érthető legyen ez az egész csak a sorozat ismeretében, az valahogy kimaradt. Így több helyen is részben elvesztett a sorozat engem például.

    Viszont ami érthető volt a cselekményből, az helyenként borzalmasan dilettáns és méltatlan módon lett megoldva. Mármint nevetséges, ahogyan három szál összeért, nevezetesen Galadriel éppen odaúszott a random hánykolódó Halbrandhoz, aztán éppen felvette egy numenori hajó, és mikor meggyőzte őket Galadriel, hogy menjenek át Kozépföldére, akkor éppen időben érkeznek ahhoz, hogy pont megmentsék a tünde-őrkatonát és a kissrácot meg a gyógyítót, akiknek egyébként szintén nem nagyon osztogattak semmi személyiséget. Egy-két ilyen még elmegy, ha toleráns az ember, de ez a láncolat azért már tényleg sok.

    Az is hiányzott, hogy nem nagyon volt hiteles és érdekes gonosz karakter sem. A végén a Sauronos csavar az félig-meddig érdekes... is lehetett volna, ha nem ennyire random minden, ami elvezetett hozzá. Az az Adar nevű karakter meg hát... szót sem érdemel, annyira semmi hatást nem tudott rám tenni.

    A legfőbb gondom tényleg a karakterekkel van. Senkire nem volt érdemes igazán odafigyelni, senkivel nem lehetett azonosulni (ez alatt nem a karakterrel való egyetértést értek, hanem a motivációjának a megértését), annyira egy dologra volt mindenki felfűzve, hogy az már fájt. Galadriel a legdurvább - egyszerre akarták nemeslelkű mindentudó szuperlénynek és bosszúvágytól elvakult fafejnek beállítani, és egyik sem sikerült, sőt, a kettő kombinációja sem. Pedig az alapötlet így leírva érdekes, sokkal jobb forgatókönyvvel ebből ki is lehetett volna hozni valami egészen jót is. De hát nagyon nem ment. A többiekbe meg még ennyi érdekesség se nagyon szorult, inkluzíve gyaplábék.

    Raádásul a legtöbb dialógus irritálóan irreális volt, nagyon túltolták a költői fogalmazást, sokszor indokolatlanul. Az jött le belőle, hogy az alkotók villognak azzal, hogy milyen szépen kidolgozott mondatokat írtak és adnak most elő a színészek. Ez azért gond, mert egyrészt az adott szituációkhoz sokszor nagyon nem illettek ezek, másrészt nem is sikerült ennélfogva egy egységes hangvételt kialakítani.

    Egyedül a látvány tetszett, azzal nem volt gond, látszik, hogy rengeteg energiát beleöltek és rengeteget költöttek rá, illetve bizonyos akciójelenetek tényleg szép koreográfiával valósultak meg. Sokminden mást tényleg nem nagyon lehet dicsérni rajta. Az évadzáró végén kialakult szituáció van azért annyira érdekes, hogy bekezdjem a második évadot is, de azért nem túl nagy lelkesedéssel.

    Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

Új hozzászólás Aktív témák