Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz paatrick #74203 üzenetére

    Altered Carbon-t lehetet volna folytatni NORMÁLISAN, de így nyilván nem. A három kötet amúgy is teljesen más, az első egy noir nyomozós cyberpunk cucc. A második kötetben jött ki mi a főhős vallásellenességének az alapja, az egy bosszúhadjárat, egy Indiana Jones féle ásatás meg némi alien technológiára való megértés nélküli rácsodálkozás. A harmadik kötet meg egy megint totális más, mélyebb cyberpunk cucc. Na az S2 utóbbiból "készült". Kivágták a cyberpunk rész 80%-át, a szereplők 75%-át (nincs pénz!), a történet 80%-át is. Csoda ha sz*r lett? Kapásból ugye a főhős itt találkozik először ... a drága forradalmi múzsájával, de ugye mivel ezt elszabták az S1-ben, nem is lehetett volna behozni jól. Azt is hozzá kell tennem, hogy a második és harmadik kötetben elég sűrűn cserél nem csak főhősünk, de társai is testet, ami tovább drágította és bonyolította volna a dolgot. De ha nem megy, akkor NE akarják megcsinálni sz*rul, ugye.

    Más. The Borothers Sun
    Ez egy nagyon jó kis szórakoztató, ázsiai család, triádos vonal, árulásos sorozat, némi vicceskedéssel, de azért elég komoly és véres sztorival. És emlékezetes karakterekkel. Ja és, lehet csak nem figyeltem, kb. 0% Netflix féle "kötelező" érzékenyítéssel. Elvileg van szinkron, nem mertem megnézni, az "eredeti" verzióban olyan 50% angol, 45% mandarin és 5% koreai nyelv van. A trailer ígéretével ellentétben szerintem kicsit kevés benne az akció, de amikor van ... na akkor azt tuti nem alszod át. Elég kreatív kamerakezelés van ilyeneknél, ilyen kamu és valódi drónkamera nézettel megoldva.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák