Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz fotobolond #7208 üzenetére

    Egyik dolog, h irreál drága (mekkora LOL már, h 3500€-n indít egy váz :Y), másik dolog, hogy a FF rendesen konfigolva (2.8-as alapzoom...) nehéz. Ergo a vásárlóknak kéne észen lenni, és nem bekajálni a marketingmaszlagot, hanem arra a szintre bevásárolni magukat, aminek még értelme van/ami ténylegesen kihasználnak a lencséikkel. Az A7-et kb csak fixekkel lehet normálisan kihasználni (pláne az rII-t), ami elég kényelmetlen+drága.

    Egyelőre a videó nagyon viszi a szekeret az a7rII/sII-nél, a németajkú használtpiacon pl sony-mánia van, kb olcsóbban kapsz egy bolti akcióban új a7ii-t, mint ebayen... Amíg ez le nem cseng és Hans, Akimoto, Xu meg mr McDonalds mind be nem szállnak egy kör a7rII-re, addig nem lesz itt új APS-c váz, ami kvázi evolúció lehetne rendszersúly szempontjából.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz fotobolond #7208 üzenetére

    "Jól marketingezhető a rendszer és jelenleg nagyon magas a profit amelyet termel."

    ez már tényfaktum? mennyi az a nagyon magas profit?

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • .mf

    veterán

    válasz fotobolond #7208 üzenetére

    "A Sony-nál most egy rendszer van. Minél gyorsabban, minél több FulFrame A7 gépet és objektívet kiadni. Jól marketingezhető a rendszer és jelenleg nagyon magas a profit amelyet termel. A Sonynál még azt gondolom kapacítás hiány is van. Minden az A7re irányul és ha van idő két váz között gyorsan kiadnak valamit APS-Cre."

    Az első négy mondatával egyetértek, az ötödiket viszont nem látom. Az A6000 már kb. kész lehetett, amikor az A7-eseket elkezdték árulni. Az A5000, A5100 és A3000 csak azért jött, hogy legyen valami olcsóbb modelljük is friss belépőknek. Azóta az A6000 és potenciális utódja nagyon nehéz helyzetben van, mert felülről már az A7 korlátozza. Új belépőknél (akiknek még nincs E soruk, és a döntő többség ilyen) nehéz lenne egy A7-esnél drágább vázat eladni, mert az fullfrém és a fullfrém azért mégiscsak fullfrém.

    "Valószínűleg ez is belejátszik, hogy az APS-C csak a kötelezők érkeznek."

    Vagy már annyi se... Rég nem jött új E obi se, maradt olyan csökevényes, mint volt. Látszik, hogy minden energiájukat az FE-re fordítják.

    "APS-C-ben nincs fantázia a FF meg irreálisan drága. Az A7r Mk1 kezd egyre megfizethetőbbé válni (kb Nex7 induló ár), de az objektívek horror árúak."

    Natív, AF obiknál igen. De ha valaki tájképes és nem siet... Ajánlom Philip Reeve tesztjét az FE Zeiss 55 vs Minolta MC 55-ösről.
    Vagy szintén tőle egy másik ajánló olcsó MC, MD, FD és nFD obikkal 24-28-35-50-55-100-135-200, tehát mindenféle gyútávra van egy-két tippje. Nálam legalábbis rég ez a terv, pár manuál fix és sietősebb esetekre a kit 28-70, csak vagy jöjjön ki egy A7m3 e-shutterrel és jobb ergonómiával, vagy essen még egy kicsit az A7m2 ára (már pont benézett a hétvégén 1000 GBP alá, de 1200 EUR körül húztam meg a határomat).

    Rumos: "(rebesgetnek vmi kis méretű 24-70 kit objektívet, egyfajta SEL1650P lesz FF variánsban talán)."

    Csak egy 24-70 f2.8 GM-ről hallottam rebesgetést, az pont nem a kicsi-olcsó kategória lesz :))
    Pont a napokban került fel egy interjú az egyik termékmenedzserrel: obiknál első körben az optikai minőség a cél, hogy a renomé meglegyen; majd a fényerősek a profiknak; illetve a kompaktabb (és talán olcsóbb?) darabok. Van benne ráció, bár ha én vevő lennék, jobban örülnék annak, ha ez a kettő párhuzamosan épülne ki: egy optikailag kiváló, fényerős, de nagy, drága, nehéz "Pro" vonal, és párhuzamosan a normál vonal korrekt képminőségű, de kisebb, könnyebb, olcsóbb darabokkal.

    T72: "FF nem a hobbifotósnak való - legalábbis nem annak, aki 5-6 kilónál könnyebb kameracuccal szeretne rohangálni. Pl: Nikon APS-c-n anno volt 4/300-as telém: ezt FF-en egy 4/500-assal lehetett volna kiváltani:Y (>dupla súly, 5x-ös ár!!)"

    Nem tudom, feltűnt-e, hogy nem azonosakat hasonlítasz össze? FF zaj-előnyét és DoF-ját is nézve vagy f2.8 vs f4, vagy f4 vs f5.6-ost kéne összehasonlítanod. Ugye, hogy ott már egyből nem ekkora a különbség? :U
    Amikor a Fuji 16-55-öst először láttam élőben, dobtam egy gyors rebootot. [link]. Tudom, hogy fizika, meg csodák nincsenek, de azért élőben eléggé sokkoló volt a többi Fuji X obi és váz mellett egy ekkora monstrum.

    "Pláne, hogy amíg APS-c-n überbrutál minőséget tudtál elérni saroktól-sarokig, ha jó FF lencsét tettél fel, addig FF-re már nincs "nagyobb" rendszerobi."

    Dehogynem, FF-re is lehet közép- és nagyformátumú obikat tenni ;] Sőt, a T-S adapterekhez pont azok kellenek.
    Azzal az "APS-c-n überbrutál minőséggel" azért ne essünk túlzásba. Igen, a sarka jobb -- de a többi ettől még nem élesebb, az APS-C sűrűbb pixeljeivel sokkal inkább próbára teszi az obi felbontóképességét. UWA és WA obiknál 24 / FFeq 35-ig pedig meg vagy lőve.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák