Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz konyi79 #5256 üzenetére

    Majd mondom, hogy "az vesse rám az első követ, ...", ugyanis a társaság többsége Fujizik mellette :DDD S Parci is szimpatizál az A7m2-vel, talán megértő lesz :))
    De az egész még csak egy erős gondolat szintjén van, és erősen függ pár dologtól.

    Láttam egy-két boltban Angliában, ugyan a japán árnál magasabban, de a szokásos európai árnál jóval alacsonyabban. Esélyes, hogy szürkeimport, de a Japánból behozottakkal szemben nem a szokásos kizárólag japán nyelvű, hanem angol a fw.
    Inkább szélestől kistele tartományig szoktam tájkép, városkép, épületek, éjszakai égbolt és hasonlókat, és nem is a dof (teljesen nyitva ritkán lövök), hanem az alacsony színzaj vonz az A7-esekben.
    Olynál 12-32 pancake, 17 és 45 az alapfelállás; plusz időnként a 7.5 halszem szokott jönni, amit kényszerűségből UWA helyett használok, (részleges-defishelek, kropolok), mert olyan obi nincs a rendszerben :(...

    Kedvenc látószögem talán a 35-ösé; Sonynál nagy kár, hogy a 35-ös kicsit sötét és árához mérten optikailag nem nagy szám. 90 még nincs is, csak egy batár makró lesz, tehát a megszokott felállást nem tudom hozni. 55 bár már kicsit hosszú, de nagyon jó obi hírében áll, ár/teljesítményben messze lekőrözi a 35-öst. Szélesnek akkor kizárásos alapon marad a 28 f2, amennyiben jó lesz..... és itt billeg az egész. Ha nincs egy jó optikai minőségű, de még kompakt, relatíve fényerős (f2) és elérhető árú mérsékelt-széles / majdnem-normál obi, akkor a rendszer nekem bukta.

    Ha a 28f2 mégis jó lesz, akkor a felállás:
    - 2870 (kitben - nappal, kicsit rekeszelve korrektnek tűnik),
    - 28
    - 55
    - egy 90~120 (esetleg 135) körüli kompaktabb, éles, aránylag fényerős manuál (pl. Pentax M 100 f2.8, Oly OM 100 f2.8)
    - UWA: ha a tesztekben jól szerepel, akkor a 28-WA adapter, bár az eddigi beszámolók alapján erre kicsi az esély; ha nem, akkor valami 18~21 manuál
    - esetleg EA4 + egy-két Alpha-obi, mondjuk valami könnyebb telezoom (-200, -300-ig), arra a pár alkalomra, ha éppen kellene.

    Gondolkozom még egy használt olcsó 5R vagy -T-n könnyű kis másodváznak, hogy time-lapse-hez ne sajnáljam belé az expót, s ebbe legalább u.a. akkuk, FE obik is felmennek, így kevesebb helyet foglal. Az kapna még egy 1650-est, 19-est vagy nagyon talán a 1018, s akkor az A7 is használhatná ultra-uwa-nak (12-16 :DDD).

    ---

    Akkura visszatérve: DSTE-ket mostanában kevésbé látok. Wasabit egyáltalán nem.
    Rendeltem egy eredetinek kikiáltottat, kaptam egy hamisat (helyesírási hibák az akku címkéjén, lol), épp az eladóval hadakozok, azt hazudja Hong Kong-i verzió (közben meg "Europe only" van ráírva, na erre mit válaszol...).
    Akkor inkább maradok az echte, őszinte u.gy.-nál.
    Tőlük Olyhoz úgy emlékszem már volt egy okés nóném akkum, ez is nóném, és elég olcsó. Egyet még olcsóbban már licitben nyertem tőlük, meg is jött, csak tesztelni nem tudom :DDD Esetleg nem használ valaki ugyanilyet? (sokan árulják)
    Van még valami német MTEK és egy VHBW amit többnyire olaszok és spanyolok árulnak (eleve gyanús), alacsonyabb kapacitással és feszültséggel; valami DEKK, OTB, MTB, aztán másfajta nónémek, és csak azután jön az első régebbről is ismerős név, Patona, de az meg nem szállít Mo-ra.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák