Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kk831228

    addikt

    válasz cOxeR #40663 üzenetére

    Azért az RV - re váltanék ha lenne annyi pénzem... :B :K

    "Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz cOxeR #40663 üzenetére

    Talán A9 III esetleg A1 II.

    Ha elég az A7RIII, jó az úgy..

    R III-ról R IV-re nagyobb a lépés szerintem (és nem biztos, hogy ez kell Neked, tapasztalt vagy, ismerlek kb, el tudod dönteni - valszeg nem kell) :) , mint RIV-ről RV-re, én R IV-en vagyok, de az RV kb. full skip.

    Az R V-ön továbbra sincs se USB-C PD (amolyan rendesen fullba, ami van, az is több a semminél, de olyan, mint az R IV-nél), train meg plane AF (AI) minek :D , de tényleg, minek, talán az animal opció jó a human mellé, de ez nem kifejezetten wildlife gép, habár biztosan jó crop mód + nagyteléken kicsit még plusszba húzni 61 26 megából.. video-n reszeltek az R V-ben, de így sem egy hűde gép, egyszerűen nem erre találták ki, R IV-ben sem használom, max itthon macskára, családra :D de semmi pro szint..

    R IV-hez képest az R V még picit gyengébb is magas iso-n, ezt többen lehozták, marginálisan ugyan, de ez van.. nem deal breaker annak, aki R V-re gyúr, nekem sem lenne az, ha felfele lépnék R IV-ről, de így látva, *meh* .. "mi történt srácok?" A szenzorkiolvasás is csak kicsit gyorsult, lehet a gyorsabb kiolvasás miatt van több zaj, máshogy kezelik a szenzort a két procival hardver szinten, passz, rolling shutter javult silent-ben emiatt valamelyest, de nem jutottunk közelébe sem nyilván egy stacked BSI-nek és az R V-é sem az.

    Szóval én most az R IV-nél megálltam, pont hozza azt, amire szükségem volt (landscape, portrait és alkalmi night sky), jönne idén és jövőre 24-70 2.8 II, markolat, 3 plussz akksi, 4-akksis töltő, valami állvány (tipp esetleg? :R ) és végül egy Sigma 14mm f/1.8 DG HSM Art. Aztán elkezdek utazni vele, Kuba, Nepál, macsupicsuuu .. hülyét kapok már a geek kütyübuzuló énemtől, én pont egy ilyen gépre vágytam, hogy az alany szembefordul velem, az Eye AF Tracking-ben rááll és dik, 10/10, rosszabb esetben 10/9 ha nagyon belóg a haj, oldalt van, erősen mozog vagy ilyesmi.. eszméletlen jó. 85 1.8 tágon full karcba és ezt ilyen AF-el, ... mintha a tükrös már csak valami szar rémálom lenne a múltból.
    Nagyon örülök, hogy ezt választottam.

    Szóval.. az R IV szerelem lett, már nem fiatal kölyök, de az AF a mai napig elképesztően jó. (Ebben is van már AI, érződik, hogy valamit rohadtul eltaláltak, az R V még jobb kicsit, főleg mozgó témánál - nem mintha az R IV gyenge lenne ebben - de egyikőjük sem kifejeztetten mozgásra (pl. foci) van kitalálva, szóval .. )

    Stúdióban akarom majd még tesztelni a workflow-t, ahol van nagy tv, hogy laptop, szoftver, és amit lövök, azt tolja át azonnal, a modell látja, hogy állt, hogyan látta őt a kamera.. van 5G wifi, megnézzük.. nem az odasétálós-mutogatós megy, bár azzal is el lehet élni, hiszen az elmúlt 20 évben így lőtt mindenki kb. :D , csak na. Most nyíltak lehetőségek itt is új dolgokra anélkül, hogy felbukna az ember a kábelben..

    Szóval most inkább csavarom a citromot, még nem is használtam ki rendesen, csak a klasszik régi kattogás. (Oké, erre vettem, de sokkal több van benne).

    (A 7RIVA a másik gép, amit nem értek. Kijelző upgrade-es RIV. Nekem ez tökre jó és megfelelő, akárcsak az EVF, abban is jobb az RV, csak minek.. ez már számháború, mint audio-ban erősítőknél és DAC-oknál a decibelek).

    Még egy dolog: ismerve Téged, ha "darálós lennék" (eski, stb), pfűhh, ehhez kell tárhely, CPU, minden. Disznó nagyok a RAW-k, nem az a pikkpakk minden pattog élmény, amikor belemászik a Bridge egy friss 200-képes mappába és elkezdi felnyalni az elnőnézetiket, Te meg már nyomkodnád széjjel.. meg-meg röccen, érzed, hogy a háttérben valami küzdés van). :D Pluginek dettó, ami olyan, hogy pont szar a hardver-kihasználása valamiért, az tetűlassún dolgoz fel, vánszorog a csík, pedig Ryzen 5.. (de ez már NAS gép lesz, építek egy újat).

    Remélem ezzel sikeresen eltántorítottam mindenkit az RV-től :)) (csak viccelek).
    Szerintem fantasztikusan jó gépek, de az RV csak minor polish számomra és overall doesn't cut it.

    Hozzáteszem, utolsó R-es vázam az R IV szerintem. Ha 4-6 év múlva a sima AV, AVI, AVII (Sony A7 VII lol) eléri a 60 mega környékét, lejövök az R-ről. Iszonyúanrohadtul elég tényleg, ultramindenre is, 61 MP. Totál overkill. Ezt ki tudnám egy 10-emeletes ház falára is nyomtatni, de minek, meg kinek, az elzúgó autóknak, abban az élességben ? :D Retusnál jól jön, kész, pont.

    Canon-os cimbim Maldívon fotózik jópár hotelnek most már, nekik vannak megrendelői oldalon ilyen megapixel fétiseik, de most előveszem egy D800-as 36 megás random jólsikerült tájképemet, ráengedem a Topaz AI Enlarge-ot, azt mondom neki, hogy 4x és leadom, szerintem bokalefosnak :) Nyilván, ők management, nem igazán értik a dolgot, nagyobb, több, kész, pont. Na, hát ebben pont nem vagyok benne és nem is leszek soha.
    "Ideálisan sok" a 61MP.

    Esetek 99%-ában silent-en vagyok, megszoktam. Gyors mozgásnál rolling miatt gyorsan átdobom mech-be, most 7k expó körül lehet benne mechanikussal, 500k-ra hitelesített, nincs zár bug és ilyesmik, bízom benne, sokáig szolgál. Kicsit "felextrázom" aztán hajrá nagyvilág, végre élem az álmaimat vele.

    Szerk.: Az RV-ben a pixel shift-hez sem nyúltak, nem rakja össze a váz belül magában, szoftverrel kell. Cserében fejlettebb motion compensation-t lehet használni az összerakásakor az Imaging Edge-ben az RV-ös raw-khoz. Valami ruszki feltörhetné és megcsinálná ezt az R IV-hez is a program. :D Szóval ez meg már a majdnem mondanám, hogy szarrágás teteje, Sony, hogy a feldolgozó szoftverben limitálnak funkciókat váztól függően, de hát ők tudják, amúgy pixel-shift-et ritkán használom és pont Maldívon sem lenne jó, a tenger mozog ugye.. (mondjuk AI-val felméretezni és úgy alátenni 1 képből, menne, de ne menjünk bele, a lényeg, hogy itt sem történt semmi az RV házatáján).

    [ Szerkesztve ]

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák