Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz DonRazzino #40240 üzenetére

    4608x3072 vs 3936x2624
    Nem érzem azt a WoW ez aztán most mindenre elég a másik meg semmire. :D Jah persze papíron nagyon jól mutat, hogy 10 vs 14 Mpixel, de egy 4K monitor meg 8Mpixel, a facebook, instagram meg még annak a töredéke csak.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • Dißnäëß

    nagyúr

    válasz DonRazzino #40240 üzenetére

    Hmm ezt máshogy látjuk, de nincs ezzel gond. :B ;)

    Én a crop módot csak akkor használnám, ha a sorozatsebességemre, video-ra (rolling shutter) és ilyesmire jótékonyan hatna, de ezekkel egyikkel sem élek, statikus témát fotózok javarészt, video pedig 4K24p ha nagyon Christopher Nolan akarok lenni :DDD , vagy random 4K30p és jó az nekem családról egy tv-n visszanézni majd. Legalább még "GoPro/szappanopera" effektje sincs mint egy FHD 60 vagy 120-nak.

    Viszont ha még a fájlméret sem számít - márpedig nem számít - se semmi egyéb, egyszerűen semmi hozzáadott értéke nincs a crop módnak, és én pont ilyen hülye vagyok.

    61MP mellett crop módban pont az APS-C gépváz vonal felbontását (26MP.. és pixelsűrűségét) kapom, cserébe ha rosszul frame-elek élőben, mikor a képet csinálom, vagy utólag látom csak, hogy upszi, de jó lett volna ha még picit a szélen/sarkon benne van ez, az, amaz, akkor azt buktam.

    Fullframe-en maradva meg van - értelemszerűen - egy APS-C-nyi mozgásterem úgy igazítani a crop-ot és akkorára (nem is kell feltétlen APS-C-ig lemenni), ahogy én akarom. Szóval inkább nem fotózom szűkön, hagyok több helyet körbe, R-es váz elbírja és utána majd post-ban itthon szépen megcsinálom magamnak azt a "zoom-ot" ahogy én szeretném.

    Ehhez kell azért némi tudatosság, mikor "fullframe-en crop-osnak szánt képet lövök belezoom végett", mert automatikusan az agy (legalábbis nálam) azt próbálja komponálni, amit lát a keresőben vagy kijelzőn, ilyen esetben viszont tudatosan hagyni kell körülötte rendesen, mert kivágni fogok.

    És jó legyen az obi, mert ha pont olyan crop-ot választok, hogy kifele haladva a fullframe kép közepétől rohamosan esik az élesség és nő a vignetting (oké, ez korrigálható), az a crop-olt képen is megjelenik, csak még jobban, ráadásul nem középre fog esni - dupla szívás. Ezt kiküszöböli az, ahogy Te dolgozol, APS-C mód, bukod a flexibilitást, cserébe gyengébb obiból is jót hozol ki, kép közepére crop-olsz ugye ekkor...

    Hát, mikor mi a fontosabb, ugye. Szóval valahogy mindkét használati módszernek van előnye-hátránya :B

    - - - - - - - - - - - - - - - -

    Nálam az R-re váltás abban mutatkozott meg, hogy már kinéztem az új konfigot :D , borzalmasan tetű minden batch folyamat, zajszűrés, AI-s cumó, de amikor a Bridge-et megnyitom és az előnézetiket generálgatja, az is tetű, egyszerűen úgy megfogja a gépet, holy shit. Minden... oké, ez egy Ryzen 5 Pro 4650G és NAS-nak készült gép ECC RAM stb, a G miatt kisebb lényegesen az L3 cache (cserébe mikor vettem, codek-ekben még a legjobb volt), de szerintem építek egy durvább asztalit + széjjel tépem a fejét :D és erről legyalulom a W10-et, a Linux marad rajta és dedikált NAS lesz, most még dual boot, PS és hasonlók miatt tartom ezt a fos Windows-t :O

    Egy szó mint száz, óriásiakat tudok crop-olni bármilyen képen és ha az üveg karcos - 85 1.8 mocsok jó, imádom - akkor a crop is olyan, hogy wow. Még egy komolyabb belenagyítás is.

    Csak fun-ból, pár napja egy sorozat legelső képe tágon, kép széle fele bal lentről crop (semmire se jó, kuka, csak teszt fotó).. [kép] [kép]
    Egy ennél szolídabb crop "csak közepes" üveggel már olyan, hogy vagy rekeszelnék homogénebb MTF-grafikonok mellett (24-70 2.8 GM II), vagy APS-C mód, ahogy Te is csinálod (28-70 3.5-5.6 fosobi), mert akkor romlik ugyan, de egyenletesen, mint fullframe esetén is, mert center crop marad + ha egyes obiknál fellelhető némi "körkörösség" a bokeh-ban, akkor vagy ki kell azt is crop-nál simítani, vagy szintén marad a center crop, ergo APS-C mód, lényegében, akár, ha az a látszószög jó. [link] [link] [link]

    Kígyó vére, béka hája, pók levedlett ruhája.. kondéromban lepke sül, kívánságom teljesül !

Új hozzászólás Aktív témák