Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz Kristof93 #39688 üzenetére

    Szépen bekavartam magam... Ott rontottam el, hogy alapból csak a crop factort figyeltem, és automatikusan szoroztam, gondolkodás nélkül.

    De kicsit még most is kavarban vagyok, így inkább levezetem, hogy még egyszer ne hibázzak ezzel kapcsolatban.

    Egy APSC-n 70mm-en készült képet FF-en 105mm-es objektívvel lehet újra kreálni.
    Viszont ha egy FF-re készült 70mm-es objektív képét szeretném APSC-n elkészíteni, akkor oda egy 47mm gyújtótávolság kellene.
    Ha a 70mm-es FF objektívet APSC vázra teszem, akkor az eredetileg FF-szenzorra vetített kép 1/3-át elvesztem (APSC-szenzoron kívülre rajzoló üveg), kvázi a FF-re rajzolt kép közepébe 1,5-szeresen belevág/belenagyít. És szerintem itt hibázhattam, mert a 70mm-rel számoltam tovább, ami ugye FF, viszont már APSC-n vagyunk. Így a 70mm helyett már a 47mm-t kellett volna használni. És így olyan képet ad, mint egy direkt APSC-re rajzoló/készült 47 x 1,5 = 70mm-es objektív.
    Vagy úgy is számolhattam volna, hogy ha a FF szenzoron a 70mm-es FF objektív képébe belenagyítok a crop factorral (x1,5 = 105mm), akkor hogy APSC-n ugyanazt a képet kapjam, egy APSC-re készült 70mm-es objektív kellene.

    Hú, még így is kicsit kavaró, nem egyszer írtam át ezt a kommentet is - viszont ennek mintha így már lenne értelme.
    Tehát (gyújtótávolságot figyelembe véve) akkor ezért mindegy, hogy FF-re vagy APSC-re készült az objektív, a 70mm az 70mm.

    Ha valahol hibáztam, kérlek, javítsatok ki.

Új hozzászólás Aktív témák