Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    válasz Kaci84 #25504 üzenetére

    Vidd a Sigmát szerintem, annyi pénzért az sokkal jobban megéri mint az 50-es Sony 81-ért (azt vadonatújan meg lehet venni ennyiért pl. e-infinitiről). Ajánlom megnézni ezt az írást Econtól az objektívek tekintetében, a6300-ra még mindig aktuális (talán csak a Sigma 56mm hiányzik erősen belőle).

    "Sigma-sor 19mm, 30mm, 60mm f2.8-as fényerővel: mivel kicsik, könnyűek, olcsók és már nyitott rekesszel is szép, kontrasztos képet adnak, ezért nagyon sokan vásárolják őket (a 30-as messze a legelterjedtebb, a 60-as elég ritka). Az ár-érték arányt tekintve mind a 19-es, mind a 30-as erősen ajánlott. Bár MFT-re is elérhető, tipikusan APS-C szenzormérethez igazodó sor. A 19-es a sokak által kedvelt klasszikus ekv. 28 mm-es gyújtótávolságot nyújtja, a 30-as általános használatra szolgál, a 60-as portréobjektívnek alkalmas. Stabilizátor egyikben sincs, bár ez a legtöbbünknél nem tartozik a fontos szempontok közé. Nálam a 30-as volt fent nagyon sokat, a 60-asnál saját véleményem szerint érdemesebb megvenni a nagyobb fényereje miatt erősebb háttérmosást kínáló, stabilizált Sony 50mm f1.8-at. A gyors mozgásokat fotózok számára fontos lehet, hogy a Sony a PDAF (fázisérzékelő autofókusz) pontokat csak a képmező közepén tette ezeknél az objektíveknél elérhetővé (kontraszt alapú élesség állítás természetesen az egész képmezőn megy). Használtan szinte csak a 19-es és a 30-as fordul elő, ezeket 35 000 Ft körüli áron megvásárolni."

    [ Szerkesztve ]

  • krmcz

    tag

    válasz Kaci84 #25504 üzenetére

    Én tavaly BF-en vettem újonnan, garival, 74,5 ezerért ebből jött le még 10 ezer pénzvisszatérítéssel...

Új hozzászólás Aktív témák