Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz Sancza #23995 üzenetére

    Ez az aksi idő számomra nagyon érdekes. Félre ne érts, nem kötekedni akarok. Merthogy ezt olvastam én is több helyen, hogy jobban bírja az a6400. Inkább megosztanám a saját tapasztalataimat.
    Mégpedig mióta felraktam az a9-re az új firmware-t észrevehetően, tehát jelentősebben gyorsan merül. Mondjuk az is igaz, hogy azóta nálam vagy a folyamatos Szem fókusz van használatban vagy a követő fókusz (tracking AF). Ez egyébként logikus, mert látszik is, hogy folyamatosan követ, nagyon jól így feltehetően sokkal többet számol a háttérben a rendszer. Így a fogyasztása is több. Ez számomra teljesen érthető is. Most emiatt amit "gyakorlok", amire próbálok átszokni, hogy ne nyomjam folyamatosan az AF gombot, tehát ne fókuszáljon és számoljon folyamatosan, hanem csak a várható lövés előtt egy kicsivel. Ez inkább megszokás kérdése gyakorlati hátránya nincs, mert egy pillanat alatt megfogja az AF és követi amit kell.... Amióta erre figyelek, újra javul az aksi idő.
    A fentiek miatt gyanítom, hogy az a6400 aksi idő jelentősen függ a használattól.
    Minden esetre aki aps-c-s vázat keres és el tudja engedni az IBIS-t (ami azért nem könnyű) annak nagyon javaslom. Hihetetlen mit tud ez az új firmware az a9-en.
    Alig várom az a7III és leginkább az a7Riii tulajok visszajelzését, ha majd kijön. Mert ugye az állat szem fókusz ott lesz először.....
    Egyébként ha még állat szem fókusz nincs is az a9-ben, de kutya esetén, az orra, lovak esetén a sörénye, nagyon jól kiválasztható és a tracking AF nagyon jól leköveti......

Új hozzászólás Aktív témák