Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konyi79

    addikt

    válasz Ed Parker #22230 üzenetére

    Ez veszélyes vidék, mint ahogy a TYPE-C szabvány is.
    A töltőnek a fogyasztónak megfelelő töltőfeszültséget/áramot szolgáltathatja (meg nem is mindegy melyik érpáron mit és mennyit), egyébiránt elég tűzveszélyes lenne a dolog. Ha ezt nem tudja, nem menne át a TÜV-ön, forgalomba se kerülhetne.
    Ugye minden hozzá nem értőt védeni kell önmagától is, nem lenne elvárható, azonos csatlakozón nem kompatibilis feszültségeket adjon. Nem véletlenül más a plug azokban a nemzetekben, ahol a mi 230/400 Voltunkkal ellentétben pl 110V-os RLV hálózat van. A TYPE-C szabvány szerint már nem csak 5 meg 9, akár 20V (!!!) feszültség is mehetne 5A (!!!) mellett, ami teljesen oké, hisz DC 120V-ig még mindig érintésvédelmi törpefeszültség ha a vonatkozó követelményeknek a tápegység megfelel (és ezt a 20V tovább is fog emelkedni).
    Ezzel nem azt mondom, mindenki mindehová mindent dugdosson nyugodtan, de ami összedugható és szabványos, az legrosszabb esetben is csak nem működik együtt.
    A félelmednek ettől függetlenül nem mondom nincs alapja. Pl a qualcomm quick charge, a huawei fast charge is félig-meddig törvényen kívüli bármit mondanak, ami hozzáállás még rejt meglepetéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • mikrofon

    veterán

    válasz Ed Parker #22230 üzenetére

    Persze, hogy tudom ;), de ugye mégis kínai és kínai között is van különbség, mint ahogy Viktor és Viktor között is..... ;]

    De a lényeg, hogy a feszültség szint tényleg fontos. Az áramerősség az viszont nem annyira, mert fordítva működik, tehát a rá dugott fogyasztó határozza meg. Probléma akkor lehet, ha túl sokat akart a töltendő eszköz és nincs korlátozás a töltőben, és túlmelegszik (fel is robbanhat).
    Illetve ha az aksiból hiányzik a saját magát felismerő elektronika esetleg nem a hozzávaló van benne, azaz ha nem tudja, hogy mit is bír önmaga. Ilyen kor van az, hogy felpúposodik és felrobbanhat....

    Lenovo laptopja van egy ismerősömnek (ha az még egyáltalán laptopnak hívható...) ugyan nem a vázat, de a telefonomat töltöttem róla és nem lett baja. Ahogy Konyi linkelte ez jól ki van találva... De csak akkor, ha a megfelelő áramkör, elektronika benne van, valóban a töltőben és az aksiban is... Nah ezeket szokták kispórolni a gyanúsan olcsó utánzatokból.
    Ami érdekes a linkelt dokumentum alapján, hogy a 12V hiányzik belőle, tehát annak ellenére, hogy ilyen nagy teljesítményű lesz olyan eszköz, a (QC3) amit nem tölt gyorsan.
    Egyébként:
    QC2 5V és 9V
    QC3 5V; 9V és 12V
    Ez ugye az analógia alapján QC5 lenne de hiányzik a 12V....

    De persze ez csak elmélet a gyakorlatot mindenki saját felelősegere határozza meg ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák