Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz Ixion77 #20078 üzenetére

    Akkor lehet rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy kisebb helyeken egyszerre van benne pl. narancs meg zöld v. magenta is jól elkülöníthetően.
    Egyébként rosszul grade-elt YouTube videókon is látszik ez - akár még Canon C-Log esetében is (de pl. Panasonic-nál még jobban, bár ezekből az újakból már látni jókat, meg nyilván tudni is kell használni)

    Azért bonyolult, mert több dolog is van.
    A kamera kalibrációban a piros nekem is arrébb van tolva kissé. De van még egy ettől független a használt színprofil, meg maga az egyéni színek meg van még tónusbeállítás, jah és még kicsit a szín görbék is. Ez mind-mind használva vannak, mindegyik kis mértékben, de be/ki kapcsolva nagy a különbség.
    Az a baj, hogy el lehet kezdeni ezt újra csinálni a 0-ról mert a sorrend befolyásolhatja a későbbi beállításokat, de a vége ugyanaz lenne, meg ahogy írtam, mindig változik...

    Akár lehet ez a finom állítgatás is lehet gond(bár általában ezt ajánlják), mert pl. az "agresszív" preset sokkal erősebben rányom egy dolgot a képre, és kissé elmossa a dolgokat. De a problémákat, különbözőséget itt is látom.

    Az 'alap' beállításokhoz úgy jutottam hozzá egy lefotóztam egy 5D-vel egy adott beállítást (természetesen ugyanazzal az objektívvel) és megnéztem hogy mit tudok hozzá állítani ahhoz, hogy a Sony is ilyen legyen (és igen, a Canon 'nyersen' is kontrasztosabb de mégse "harsány", nem tudom jobban megfogalmazni).
    Nappal ez jól működött, mesterséges fehéregyensúlynál viszont nem igazán (és igen, azokat a képeket általánosságban véve kevésbé szeretem - pedig zaj meg dinamika szempontjából valóban szép, amit tud).

    Igaz, hogy a (régi) Canon árnyékai zajosak, de nem is tetszenek felhúzva(magyarul jól kell exponálni, egy fotóstól ez elvárható), meg lehet braket-elni, szóval a gyakorlatban nem olyan nagy gond, mint a DXO ranglétrán, vagy a régi CameraStoreTV tesztjein, ahol mindig azt hangsúlyozták, hogy mennyire kullog a Canon, aztán nézem a képeket amiket Chris lövöldöz, és tök jók.
    Ugyanez az ISO-val, vannak modern APS-C szenzorok, de abból amit én láttam a legtöbb régi FF még így is szebben "zajong".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák