Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz konyi79 #1886 üzenetére

    Délelőtt csináltam az 50-essel egy sort, hogy összevessem a 35-össel. Meg egy ezüstös fényes tárgyat is kerestem ahol a CA összehasonlítható.

    CA: úgy tűnik, hogy abszolút értékben ninimális a különbség a két obi között 1,8-on és 2,8-on, legalábbis ami a színi hiba vastagságát illeti. Viszont a jellege eltérő. Egész pontosan a színe más. Az 50-es esetében az élességsíktól távolodva zöldes-kékes színű, míg közelebb magentás színű. Ezzel szemben a 35-ös esetében távolodva határozott kék, közelebb pedig vöröses. Ezért tűnik kicsit zavaróbbnak, mert erőteljesebb színű a 35-ös CA-ja. Valamint mivel az 50-es magasabb dof kontrollt enged, ezért a ca-t jobban elkeni, ami miatt lágyabbnak tűnik. Így azt mondanám, hogy ca-ban az 50-es jobb irányt képvisel.

    Élességben a közétől kifelé indulva nyitott rekeszeken a 35-ös lassabban lágyul, míg a sarkoknál már nem láttam eltérést ott az 50-es bahozza. Ez a különbség még akár abból is lehet, hogy 1,8-on annyira pici az élesség sík, hogy kézi fókusz ide vagy oda, akár minimálisan máshol is lehet az élesség sík. Rekeszelve mindkettő hasonlóan kezd el egyre részletesebb képet nyújtani.

    Az IS viszont a 35-ösban hatékonyabbnak tűnik. Képminőségre pedig aki ismeri az 50-est azt nagy meglepetés nem érheti.

    Ha valaki a kettő közül az egyiket akarja csak választani, akkor a döntést szerintem az alapján kell meghoznia, hogy melyik látószög áll hozzá közelebb, melyik obit tudja többet használni. A többi nem perdöntő.

Új hozzászólás Aktív témák