Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz sebgutkopf #1617 üzenetére

    de gyerekek, mindjárt sírok, tényleg. azt mondta a kolléga, hogy a nex kitobi jóval kisebb, mint a dslr kitobi, én meg azt, hogy a nex üvegek sok esetben kb. akkorák, mint a dslr megfelelői, ugyanakkor az ahhoz járó arányos, kényelmes fogású váz helyett kapunk egy pici valamit.

    mutattam egy linket, hogy nem kisebb igazán a nex kitobi. ennyi, nem több, nem mondtam azt, hogy a nex akkora, mint egy dslr. így nem lehet vitatkozni, hogy valaki olyan dolgot cáfol, amit nem állítottam. :( nem akkora. pont az a bajom, hogy az obijai akkorák, de a váz nem, így aránytalanná válik a kezelése. pont a 18-55-tel amúgy nem, mert bár méretre nem kicsi, viszonylag könnyű. de a példám abszolút érthető, annak, aki meg akarja érteni. csak az együttes méret számít, de ott lényegesen jobb, ha jól kezelhető (nem túl kicsi) vázon van kicsi obi, mint fordítva.

    ami a két nagylátót illeti, én annyit mondtam, hogy a panáról azt lehet tudni, hogy ugyan nagy, de egy hibátlan üveg, ráadásul ekv. 14 mm-ről indul. a sony üvegről meg még meglátjuk, hogy hogy sikerült, egyelőre egy jövőbeli valamit ünnepel itt mindenki. ha hasonló minőségű lesz, mint a pana, akkor abszolút egymás mellé lehet tenni őket, és igen, akár még egy jó pont is lehet a sony-nál, mert méretben hasonlók, miközben nagyobb szenzorra rajzol.

    bár, zárójelben mondom, hogy attól még igaz marad, hogy nincs a sony-nak olyan váza, amivel igazán kényelmesen kezelhetőek lennének a nagyobb zoomjai, és a 10-18 nálam már erős határeset.

    a fentiekkel egyébként nemigen lehet vitatkozni, úgy értem, ezek tények. az más kérdés, hogy van, akit ez nem zavar. olyan is volt, aki a 4/3-os 7-14-et egy e-620-on használta. az már tényleg egyéni preferencia kérdése. az, hogy az a kombó is aránytalan, mert kicsi vázon van nagy obi, az nem, az tény.

    az m4/3-ad rendszeren meg ma már elég nehéz fogást találni, nem fogadtam volna rá, de nagyon kinőtte magát. az egyetlen érv, hogy nex-6-alike vázuk nincs még, és tény, ott működne igazán jól, a kicsi és jó obikkal.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák