Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz 80hun #13837 üzenetére

    Most inkább a fotós szetre költök, azután meglátom mennyi marad és az alapján választom ki, hogy csak kalibrátort veszek vagy pack-ban... Valószínű előbbi elég lenne..

    Hát ugye én a d500-at a két F/1.8-as Zoom Obi miatt vettem, de aztán nem mertem megvenni az AF problémák és a kalibrálás miatt... Már akkor elég meggyőzően érvelt egy fórumtárs a Sony mellett.. de akkor még túl friss volt a Nikon, meg nagyon tetszett is. Aztán kezdtem reálisabban látni. Pl, hogy natív dx obik nem nagyon vannak. Össze is gyűjtöttem egy jó kis vagyis nagy és nehéz sort FF obikból. Majd kezdett zavarni, hogy mindig keresőbe kell nézni egy "normális" fotóhoz. Fejfeletti fotókhoz vagy föld közeli fotókhoz marad a Liveview. Ott meg az AF észrevehetően és látványosan rosszabb. Azt is kezdtem érezni, hogy jó lenne még egy F/2 alatti obi... Aztán azt is hogy az összes obim fx akkor lehet az fx vázzal tudnám igazán kihasználni a szettemet, főleg a nagy látózoomot.... Ez már kezdett sok lenni, aztán folyamatosan ott motoszkált a fejemben a Nikon DSLR vs. Sony MILC... Majd az utolsó pont az volt amikor olvastam, hogy mintha nem ott lenne a fókusz pont vagyis a fókusz sík ahol kellene... Mivel ezt többet sosem szeretném hallani elkezdtem számolgatni hogy mire lenne elég a szettem ára Sony MILC vonalon. Elkezdtem kérdezősködni, olvasni.... Még aznap feltettem a teljes szetteme és kinéztem magamnak az a7ii-t...
    Mostmár megvan obik közül a 35/1.4 várom még az ED-s 70-200/4-et. Várok még egy 85/1.8-ra... Később még egy nagylátó 25/2 vagy 16-35/4....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák