Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Nem tudom én látom-e csak így, de a topicban - ha van értelme - kiderül...
    Cím nem véletlen...:)

    SE egyik legnagyobb feltörése a K750-W800-W810 triónak volt köszönhető, azóta - főleg az utóbbi 1évben - mintha lejtőn haladnának, egyre gyorsabban.

    Mind a belbecs, mind a hangulat hozzájárult a sikerhez, és úgy vélem mindkettő hiányzik.
    W810em van, C702őm is volt, de 'apróságok' miatt mégis visszaváltottam.

    -Miért kell (sokkal) rosszabb sw?
    -Miért kell sokkal rosszabb burkolat?
    -Miért kell (sokkal) rosszabb fényképező?
    -Miért kell jóval kevesebb készenlét?
    -Miért kell kihagyni pl fényérzékelőt?
    -Miért kell elhanyagolni a körítést?
    Stb, stb.

    W810hez képet a C702 nem ébreszett(meg volt még sok sw gond, de ez annyi telefonban előfurdult annyiszor hogy ez vágta kinálam a biztosítékot), lassú mint atom, kijelzője szép ugyan de fele annyit sem bír az akksi, nyikorog-ropog a burkolat, kopik 2-3 hetes telefonról a festék, a strapamobil kijelzője karcosabb 1 hónap után mint a walkman másfél év után, csomagolást legszívesebben eldobnám, használni sem kimondottam jó, a W810 féle feelingre nem is vágytam, de a telefon minősége annyira ellenkező irányba fordított hogy megutáltam a gépet. Fényképezője rosszabb (pedig cybershot), éjszakai módot (ebből is) kihagyták, szóközt nyomnni ezen sem egyszerű normális újakkal, adatátvitel sebessége 2008ban ezért egy kicsit kevés, strapatelefonnak mini gombok-női kezeknek?-, stb, stb.

    Példának hoztam fel, mivel úgy látom mások is hasonló dolgok miatt maradnak/váltanak vissza-el másik márkára. Érzés/belebecs és kész, ennyi volt a recept - most miért nem megy? Már koreai gyártó modelljével szemezek lassan mert annyival normálisabbra sikerült hogy ég és föld... Tudom, vegyek mást ha nem tetszik...

    Tesztekből is úgy szűröm le hogy nem csak nekem van gondom a mostani felhozatallal, a W902őt vártam/vártuk mint messiás, de egy gyengeközepes telefont egy nevetséges (dupla) áron árulva nem meglepő hogy bukás lett a vége :(.

    Szóval csak én vagyok helikopter vagy valamit látványosan rosszul csinálnak a srácok és a playgombos petíció mellett lassan egy másikat is kéne csinálni? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Lirion

    addikt

    Szerintem nem csak te látod így a dolgokat. Én régen K750 tulaj voltam, az a telefon 2 és fél évig szolgált ki és alig volt rajta látható sérülés, csak a joy volt már a halálán, utána vettem w580-t, aminek sokkal szarabb volt a kamerája, repedeztek a billentyűi, fele annyi ideig bírta az aksija stb.. tudást tekintve az egyetlen lényeges előrelépés nekem az volt, hogy tudtam opera minivel netezni rajta, ez a k750-en sehogy se sikerült. De az azóta eltelt másfél év alatt 3 új telefont vettem és a mostanit is tervezem lecserélni már, de még várok vele, samu i8910 hd és satio között őrlődök, megvárom a SE telót és a teszteket aztán döntök.

    Ami szerintem a legnagyobb gond, az az árazás, olyan horror árakon jönnek az SE telók, hogy az hihetetlen, ezért az árért pedig a konkurencia nagyobb tudást ad.. Ha a Satio is 6-800 euró lesz, akkor szerintem kezdhetik húzni a rolót.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A fiataloknál még sok SE modellt látok. Nekem is bőven elég jelen időszakban a W200-as. Semmi gondja, se külsőleg, se belsőleg.
    Az viszont tény, hogy a Sony Ericsson bajban van. Elsöpri az LG, a Samsung pedig már köröket vert rá. Nekem is Samsungom lenne, ha nem törik bele a tudományom a JAVA telepítésbe.
    Azonban a "buta és olcsó" W200 habzsolja magába a JAVA alkalmazásokat, és ez jó. :) Pláne, hogy a szótárt használom.
    Kár lenne a Sony Ericssonért, ha a Siemens sorsára jutna.
    Itt van az asztalon a Siemens SL55, egy divatmodell volt, de a fülem szerint, neki van a legjobb hangja. Pedig 28 darab telefonom volt. Szóval a Siemens is tudott, ha akart. Ahogy a SE is. Mert legutóbb a G900-ra csodálkoztam rá. Egy nagyon kellemes okostelefon. De valahogy a SE nem tud piacon maradni, lépést tartani a többiekkel.
    Sajnálnám egy picit, ha vége lenne neki.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • kaller1

    veterán

    válasz Algieba #3 üzenetére

    Már régesrég fel kellett volna adnia az UIQ-ot,és váltani S60-ra.meg az egyéb "apróságokat" is: fastport,m2,af-non af,kevés újítás,árképzés... :U

    .::> <::.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz kaller1 #4 üzenetére

    Igazad van. Ezeket magam sem értem. Pl. a következő mobilom, csak olyan lesz, amin van mini usb, 3,5 jack aljzat, és AF a kamerája. :) Plusz usb-n tölti magát, és microSD-vel bővíthető. A JAVA-t pedig telepítési trükkök nélkül kezeli.
    Nem fontos, hogy S60-as okostelefon legyen. Bár majd meglátom, hisz majd csak jövőre tervezem a cserét, és addig még sok modell kijön.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • ádyz

    addikt

    válasz Algieba #5 üzenetére

    Egy kerdes: A mini usb miert olyan fontos? Tudtommal eleg sok af-kameras se van. Es az osszes tolti magat usb-n.

    Oh, meg egy: M2-vel mi bajod(otok) van? Nekem a java is trukkozes nelkul mukodik.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ádyz #6 üzenetére

    Semmi bajom a Sony Ericsson termékeivel! Hiszen eddig 8 mobilom volt tőle. Jelenleg is a W200-ast használom 2 gigás m2-es kártyával. Még a 3120classic sem tudott "elcsábítani".
    A csatlakozója is hibátlan.

    Csak annyi, hogy később egy olyan modellt szeretnék, amihez a jelenleg meglévő tartozékokat is használhatom. Hiszen van jó 3,5-ös fülesem, több mini usb kábelem, és microSD kártyám is.

    Szerk.: A JAVA trükközéssel a Samsung L700-nál szembesültem és sültem fel vele. Pedig nagyon tetszett. Miatta váltottam kártyásról előfizetésre a szolgáltatómnál, mert nulla forintért elhozhattam. Aztán a nagy örömködésnek csalódás lett a vége, és a szép L700-ast családon belül elajándékoztam.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • MC Pite

    veterán

    válasz ádyz #6 üzenetére

    Miniusb azért jó ha pl melóban merül a telefonod mert elfelejtetted tölteni és szabványféleség kezd lenni akkor elkéred akárkinek a kábelét és eteted. M2-ért én nem morgok, 1× veszünk memkártáyt a telefonhoz azt kész', annyira nem érdekel 'miylen felirat van rajta', de tény hogy olcsóbb/elterjedtebb az microSD...

    Ja, régebben telefonfunkciók éltek úgy töltött a K750; ahogy a memkártyát is láttam és hálózaton lógott a telefon, ezt sem tudom miért kellett megszüntetni... :(

    Java trükközés alatt mit értetek?
    Hogy java+gps navigációnál van trükközés az fix :), de hogy amúgy javas progikkal lenne azt nem vágom...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • ádyz

    addikt

    válasz Algieba #7 üzenetére

    Ertem. :)

    A tartozekokkal kapcsolatban: Lehet venni "feles" headset -et, tehat a vegen van egy 3,5-os jakc csatlakozo.
    Azt hiszem 500Ft-ert beszerezheto. ;)

    MC Pite: Nem tudom, ket gigas m2-t 1,5k-ert vettem... :)

    kaller1: Ua. mint pite-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • kaller1

    veterán

    válasz ádyz #6 üzenetére

    A mini usb miert olyan fontos?
    Mert sok más kütyüben is ilyen van,és szinte bárhol "leakaszthatsz" egyet,ha szükség van rá.
    Tudtommal eleg sok af-kameras se van.
    Ja,vannak....De hogyan? Sokszor maga az SE sem tudja,mit csinál.Még a W szérián belül is egyszer van af,egyszer meg nincs...Pedig a marketing dumát mindig hangoztatták,hogy arra kérem ott a CS paletta...
    Es az osszes tolti magat usb-n.
    Tölti.Telefonfunkciók nélkül,a fedetlen idióta fastporton keresztül...
    Oh, meg egy: M2-vel mi bajod(otok) van?
    Nem követi a szabványt,drága,külön olvasó kell hozzá.

    .::> <::.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz kaller1 #10 üzenetére

    A microSD-t kezeli a Motorola, Nokia, LG, Samsung telefonok zöme, a Nokia régebbi modelljei pedig átalakítóval. (A Nokia is képes felidegesíteni a sokféle kártyával.)
    A mini USB praktikus, mert egy kábel jó a kamerámhoz, a Sagem telefonomhoz is. Ráadásul az utóbbi tölti magát.
    A jack átalakító pedig rossz megoldás. Dupla olyan hosszú lesz a füles, aztán tekerhetem össze a kábelt.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • kaller1

    veterán

    válasz Algieba #11 üzenetére

    Ezt félrecímezted,de nem gond... :)

    .::> <::.

  • kaller1

    veterán

    válasz ádyz #13 üzenetére

    Persze,ha meg bejövő hívásod van zenehallgatás közben,szakíthatod ki a cuccot a telóból.Marhajó... :DDD

    .::> <::.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz ádyz #13 üzenetére

    Jelenleg a HPM-64-es fülessel használom a W200-ast. Ennek a vége 3,5-ös, tehát bármilyen fülest beledughatok. Ami nem történt meg, mert bőven jó nekem a mostani felső rész is. Lecserélhetném füljáratosra, de a W910-nél volt részem az apró dugó nyújtotta élményből és kellemetlen volt.

    A többi pedig apróság, de néha pont az apróságokon múlik egy adott dolog sikere vagy bukása.

    Szerk.: kaller1: a HPM-64 alsó részén van hívásfogadó gomb és mikrofon. Ezért szeretem. Mert biciklizés közben is tudom a hívásokat fogadni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • kaller1

    veterán

    válasz Algieba #15 üzenetére

    Mindegyik gyári szétszedhetős füles alsó részén van mikrofon meg gomb.Na de az ultrarövid utángyártott 500 HUF-os dolgokon nincs... :D

    .::> <::.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz kaller1 #16 üzenetére

    Ez igaz, és akkor tényleg extrém lenne a biciklizés. Ahogy egy kézzel fogom a kormányt, közben meg tépem ki a fülest, majd halászom ki a tokból a mobilt. Közben leng a füles kábele... Nagyon biztonságos. Persze megállnék, és úgy szedném szét a cuccot, de a bicikliúton a többi sporttárs nem értékelné túlzottan a féknyomos megállásomat. :DDD

    kaller1: A kis W200-as HPM-64-es fülese ideális számomra. Biciklizés közben gond nélkül fogadom vele a hívásokat. Egy pillanatig egy kézzel fogom a kormányt, míg megnyomom a kis gombot. Ennyi. Egyébként meg tudok egy kézzel biciklizni. Ez nem akkora mutatvány. :D

    [ Szerkesztve ]

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • kaller1

    veterán

    válasz Algieba #17 üzenetére

    Neked egy másik mobil,meg egy sztereó BT füles kell... :K

    .::> <::.

  • joey04

    titán

    K750... a világ legjobb telefonja! Igaz nekem akkor csak a T-mobile verzióra futotta, a D750re, de imádtam. Annyira mint a K700-at. Még a K800 is rendben volt. Sokan mondják, hogy pl a D900 leverte fotóban, hát szerintem nem, de mindegy is. Aztán kijött a K850, végre nem kellett azt a fene ette M2-t használni, gyönyörű volt. Volt szerencsém bétákat fogdosni, még ott is meggyőző volt. Aztán amikor kijött a végleges... Gyenge kamera, bugos, fagyogató szoftver, sok meghibásodott készülék. Lehet cáfolni, én ezt tapasztaltam magam körül. tettem még egy próbát, vettem egy p1-et szép volt jó volt, csak baromi lassú mint minden uiq-s. Ezt is lehet cáfolni, akkor is saját tapasztalat. Ami még nagyon kibprító volt sokáig, a miniatűr kijelzők. Mostanában kezdenek ebben felzárkózni. Végre elhagyták az m2-t is. A saját csatlakozó nagy hülyeség, bár engem személy szerint ez nem zavar. Most a Satio a touch symbianok között jónak tűnik, jobb mint az n97 az omnia hd persze rátesz egy lapáttal, de elvileg drágább is lesz. Az Aino már csalódás. Ilyen fél-érintős kijelzőt az LG is csinált, hát nem nagy durranás. Jön talán lassan az X2 is ami remélhetőleg jobb lesz mint az előd. Szóval mostanában valami mintha mocorogna a SE-nál, kicsit csökkent a hátrányuk. (nem eladásokra gondolok, ha nem technikai hátrányra). De nehéz lesz visszaszerezni a bizalmat, és az elpártolt vevőket.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Ricardo

    félisten

    válasz MC Pite #1 üzenetére

    Az SE-nek össze kell kapnia magát ez tény, de azért olyan dolgokat nem feltétlenül szerencsés rájuk verni ami nem a "hanyatlással" jár.

    "-Miért kell (sokkal) rosszabb sw?"

    Olvastam mit írtál ( C702 lassabb, nem ébreszt....), ettől függetlenül szerintem nem rosszabb általánosságban a szoft mint volt. pont azért szokták szídni a gyártót hogy semmit nem változtat a szofton és már unalmas. A környékemen akar pár SE. (W580, D750, W350, K800,C902), és még senki nem panaszkodott fagyogatásra és újraindlásra.

    "-Miért kell sokkal rosszabb burkolat?"

    Ahogy írod: "SE egyik legnagyobb feltörése a K750-W800-W810 triónak volt köszönhető"

    Pedig ezeket is szídták hogy recseg ropog. Sajnos ez minden gyártónál előfordul hogy vannak olyan mobilok amik recsegnek :W
    Itt is: Van a w580/s500... törő gombsorral (ezeket javították, pl pároméval soha nem volt gond),
    és van a T650/T700 W880, W902 (hogy ne csak fém telefon legyen), amiknek semmi gond nincs az összeszerelésével.

    "-Miért kell (sokkal) rosszabb fényképező?"

    Ebben van valami. A K750-el akkorát alkottak hogy ezt azóta sem tudták megismételni. Igaz ebben a mezőnyben nem is könnyű annyival jobbat alkotni mint a többiek, hiszen megerősödtek ők is ezen a téren. Én megelégednék annyival ha masszívan hoznák a szintet.

    "-Miért kell jóval kevesebb készenlét?"

    Sajnos általános. Nagyobb tudás, nagyobb kijelző.
    A hamarosan megjelenő Saitot is az a vád éri hogy gyenge lesz a kijelzője. Úgy látom próbálják megtalálni a közép utat. vagy bejön vagy nem.

    Amíg az akkuk fejlesztése elmarad a telefonok tudásának fejlődésétől ez lesz minden gyártónál. csökken az üzemidő.

    "-Miért kell kihagyni pl fényérzékelőt?"
    Ez jó kérdés.

    "-Miért kell elhanyagolni a körítést?"

    Itt nem tudom mire gondolsz pontosan.

    Az UQI-vel nem lett volna gond ha normális vasat raknak alá. Az egyik fő gond az hogy a felső szegmensben nem mutattak semmi átütőt .
    Az árképzésük valóban elszállt. Régen ők árulták a legjobb ár/érték arányú telefonokat :W
    remélem összeszedik magukat. nagyon sajnálnám ha eltűnnének.

    Bocs a hosszú postért :B

    [ Szerkesztve ]

  • Lirion

    addikt

    válasz Ricardo #21 üzenetére

    Azért az UIQ-nak vannak nagyon idegesítő hibái, pl. hogy kikapcsolt állapotban nem ébreszt, zenelejátszás közben a figyelmeztető jelzések csak pittyegnek, amit nem biztos, hogy meghall az ember, nincsenek profilok benne, nem lehet megnézni, hogy a telefonkönyv mennyi adatott tartalmaz, stb..

    Az mindenesetre pozitív, hogy most úgy látszik, történnek változtatások, már bejelentették a microsd és microusb szabványok alkalmazását is, gondolom a 3,5 is jön ezzel együtt, hardveresen a satio hozza az i8910hd szintjét, úgyhogy van ok a bizakodásra, az pedig majd kiderül, hogy ezt megérdemli-e a cég. :)

  • Borify Péter

    aktív tag

    válasz Lirion #22 üzenetére

    szerintem ezek alapdolgok,nem is gondoltam,hogy ienek hiányozhatnak a mai telókon:S

  • AMD Power

    titán

    válasz MC Pite #1 üzenetére

    Ez a topic kicsit flame szagú. Szerintem nem kéne....

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • Olcsi

    senior tag

    Én úgy gondolom, hogy akkoriban a k750i-vel, w800-zal, stb. nagyon magasra tették a mércét. Jó telefonok voltak, sőt még manapság is bőven megállják a helyüket. Aztán jött a folytatás a k800, k810, ill. k850 személyében, valamint továbbvitték a walkman szériát is, és megjelent a w880, w850, stb. Ezek is mind-mind jó konstrukciók, és szoftveresen is úgy látom, hogy többnyire megbízhatóak. Valóban túl sok újítást nem hozott egyik sem (megapixel növekedés, kijelző nagyobbítás, szépítés, néhány apró újdonság, mint pl a track id.), de ezek az apróságok kellenek ahhoz, hogy szinten maradjon. Nyilván ilyen szintű fejlődéssel egyrészt nehéz tartani a versenyt, másrészt egyre nehezebb akkorát durrantani, mint régesrégen a k750i-vel mondjuk. Mindenki azt a szintű ugrást várja el, de azt ne felejtsük el, hogy a többi gyártó is egy ideje (pontosabban egy ideig, az érintő kijelző megjelenéséig) megrekedt.
    Másik nagy problémának mindenki az akksi lecsökkent üzemidejét rója fel. A kijelzők fejlődésével, és a zenei funkciók elterjedésével nyilvánvalóan lecsökken az üzemidő is, gondoljunk bele, mennyi energiát felemészt egy nagyobbacska kijelző?! Nem véletlen, hogy nem bírja 4-5-6 napig, ezen szerintem nincs mit csodálkozni.
    Tehát összességében szerintem igencsak megnőttek az elvárások mind a gyártókkal, mind a telefonokkal szemben...nem biztos, hogy ez így van rendjén, nem biztos, hogy feltétlenül velük van a baj. :U

  • feliks

    senior tag

    válasz Olcsi #27 üzenetére

    miért lenne nehéz tartani a saját fejlődésével a versenyt?
    a mostany sonyericssonokban sok hasznos dolog van, ami anno nem volt a régiekben.
    Vegyünk egy c905öt a maiak közül. papíron abszolút megfelel az elvárásoknak, de a kamerája valóságban rosszabb mint az LG Secret-é, pedig az csak 5megapixel. Nem feltétlenül kell óriási újítás egy telefon sikeréhez, de hibákat sem követhetnek el. a c905ben wlan mellé betettek egy pocsék böngészőt, ami elég nagy hiba, a kamera is szégyen hiába a nyyolc megapixel, plusz legalább w760 módra valamit beletehettek volna a google maps-en kívül, ha már van benne gps. én pl azért cseréltem le az SE telefonjaimat, mert egy újabb telefontól már elvárható lenne némi office támogatás is, amit persze a nokia féle QuickOffice vezet, de az lg primitív megjelenítői is jobbak a semminél, mert néha azért nagyon kellhet egy DOC file utközben.. Az akksit pedig ne védd azzal,hogy nagyobb a kijelző mint régen, mert egy SE telefont se láttam még (xperián kívül) aminek nagyobb kijelzője lett volna mint az LG Viewty-nak, ami nyugiban nálam 5-6 napot bírt, ha fotózok akkor 4 napot, ha xenonnal vakuzok, akkor is 2-3at...

    Egyébként én SE-fanatikus voltam régebben, de már letettem róla, annyira elromlott a cég.. A K800 még hihetetlen jó telefon volt, a mai napig becsben tartom, bár már csak a dobozában pihen. de volt azóta k850 ami 2hónap alatt 3x volt szervizben(érintőgomb-hiba, kamerafedél nem nyílt ki, teljes panel elromlott), volt c902 ami vagy fagy vagy merül, plusz röhejesen kicsi a kijelzője, volt öcsémmnek c702 ami krek 10perc alatt hajlandó valami gps-jel félét találni (szemben egy n82vel ami 1perc alatt talál)

    [Be Happy]

  • Coyot

    őstag

    T700-am van, szép, jó, lehet vele telefonálni, mélezni, és marha jól szól, akksi is elfogadható, nekem bevált :)

    Má' nem

  • Olcsi

    senior tag

    válasz feliks #28 üzenetére

    "miért lenne nehéz tartani a saját fejlődésével a versenyt?"

    Én nem arról beszéltem, hogy nehéz tartani a versenyt, avagy sem... Nehéz kielégíteni mindenk gyártónak az igényeket. Telefonrokról beszélünk álljon meg a menet!
    A kijelzőkkel kapcsolatban rosszul fejeztem ki magam: nem a nagyságról van szó, hanem a szebb, fényesebb, élesebb megjelenítésről.

    Pocsék böngésző, office dokumentunok: erre csak azt tudom mondani, hogy már elég sok java alkalmazás van, ami teljesíti ezeket az igényeket. Windows 7 ne fusson rajta? Sőt...gyárilag ne csomagolják hozzá az eredeti telepítőt??

    Nem talál gyorsan jelet az a fránya gps. Én örülnék neki, ha lenne egy olyan telefonra pénzem, és akkor sem arra költeném el. Ráadásul vegyen az ember gps-t...arra való, az biztosan talál jelet rendesen.
    Nem tudom...igazából ezekről beszéltem az előző hsz-emben, hogy megnőttek az igények. Egyre több és több kell. Ha meg nincs valami, rögtön kiszúrja a jónép... Ez valahogy nálam sántít. Sorry!

  • copin

    őstag

    válasz Olcsi #30 üzenetére

    Windows 7 ne fusson rajta?

    Állítólag lesz Win7 arm procikra is (nem winmo), szóval fusson csak rajta a windows. ;]

  • Tyberius

    aktív tag

    Hát bizony a Sony Ericsson már csak árnyéka önmagának, egy ideje nem láttam tőlük olyan mobilt, amire azt mondtam volna, hogy "ez nekem kell", kivéve az X1-et, ami csak addig "kellett", amíg be nem kapcsoltam. :(
    A K750, K800, illetve annak ráncfelvarrott verziója, a K810 volt az utolsó nagy dobásuk. Meg persze az örökzöld W200. Azóta egyre mennek lejjebb használhatóságban. A K850 pl. hajlamos egyszerűen meghalni szoftveresen. Erre nem hiszem, hogy van mentség.

    Az új modellek meg ránézésre egyszerűen túlságosan is hasonlítanak elődeikre. Egy trükkös kamerafedél itt, egy kis ráncfelvarrás ott, ezzel el van intézve a dizájnfejlesztés. Belbecsből nem tudják csak úgy lenyomni a többi gyártót, a külcsín meg nem fejlődik eléggé.

    Szerintem nem kis részben a Sonyra jellemző, mindent egy kézben tartó üzletfilozófiának is köszönhetik, hogy sehogy sem tudnak megmaradni a piacon. Nem követik a piaci kváziszabványokat - saját memóriakártya, saját mindent-egybe-csati, saját oprendszer. Nem jobb, mint a többieké, cserébe viszont inkompatibilis. Csak nehogy úgy járjanak, mint a Sony a Betamax videóval, a minidisc-kel meg kis híján a blu-ray formátummal (bár igaz, egyelőre a blu-ray sem nevezhető sikersztorinak).

  • MC Pite

    veterán

    válasz AMD Power #24 üzenetére

    Nem flamelni akarok, félre értés ne essék. Most is SE-m van, azt is szeretnék megint venni; de nem értem amit csinálnak. Mivel ezt több modell saját topicjában többször vitattuk inkább egy közösbe jobban illene gondoltam. Kíváncsi voltam mennyire látják mások is így - és ha sokan így látják akkor miért ezen az úton járnak vajjon még mindig? :F
    Lehet hogy nem a mobil hanem az offos részbe illene jobban a topik,nemtom...

    Mint láthatod általában SE tulajok írnak ide, nem más márkázók jönnek ide se-t fikázni vagy hasonló; és saját tapasztalatokat osztunk meg...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Ébresztés a másik versenyzőnél (K850) is probléma, és elég régi postokat láttam ahol ismételt ébresztésnél nem ébresztett. Nekem a 4. ilyen eset után lett tuti hogy eladom - már nem első sw volt rajta.
    Ez azért elég bosszantó sw hiba szerintem, de akadt fagyás, zeneakadás, spontán újraindulás elég.

    Azonos méreten több mpixel, oké, legyen ennyivel rosszabb a kamera elődöknél, elfogadom (bár értelmetlen és még plusz pénzbe is kerül nekik) de hogy pl éjszakai módot miért kell kiszedni hogy sötétben használhatatlan legyen :(( .. Tudom, a xenonos telefont is el kell adni valahogy... Mellesleg nem kell hatalams fejlesztés ahhoz hogy egy 3 éve bevállt olcsó cucot visszarakjunk... :U

    Miért kell csillivili effekt a sebesség helyett? És hány modellnél ez van :( (Igaz, más gyártóknál is néha; ahogy a kopás sem véletlen: az olcsó telefonok NEM kopnak, csak a drágák - drága telefon tulaját ez zavarja, így cserélni fogja :U )

    Azért egy K750/6230 nagyságrendekkel jobban össze van rakva mint egy C702/6220c ez tény!

    Ugyanannyi mA-ből Philips miért tud sokkal többet kihozni? Vagy samsung is ha akar (i7110). Északiak miért nem törik magukat? Ill gyorstöltőt adnak már a telefonokhoz?!
    Ha sokat kajál a kijelző, miért nem figyeljük a környezeti fényt? +1 napot dobna, és filléres és mi fizetjük ki úgyis...

    Körítés: Egyes telefonok csomagolása, reklám, rátöltött cuccok (naviprogram, egyéb progik, játékok; mikor fillérb***kodnak), stb. Milyen érzés birtokba venni egy W810et és egy mostani szájbershotot?! Van difi, nem kicsi.
    Walkam elején erőlködtek imidzzsel/körítéssel. Ezt főleg az érzi aki használ ilyennel megáldott telefont... De mikor eldobnád a csomagolást, hihetetelenül nyikorog és kopik a cucc és semmi pluszt/extrát nem kapsz nem úgy 'szereted' a gépet, te sem; ha ők sem gondolják komolyan hogy sokáig örömmel használd neked sem fog menni.

    Filléres gagyi(bb) kék-akármilyen színű walkmanok agybadugós füles nélkül; ráeröltetjük a silány képet készítő telefonokra a cyber-shotot... megérte?! (Lerombolni valaminek a hírét-imidzsét ilyen apróságokkal.)

    Nekem nem nagyon hiányoznak újítások, csak legyen egy nem drága megbízható 3éves gépemnél nem rosszabb telefon, kész Nem akarok minden kütyüvel a budin netezni wifiről, stb. Pl W902 K810 érzékelőjével dupla leddel, gyors, és fele áron mint most.
    Azaz nem irreális elvárások miatt ütjük sokan az asztalt szerintem...

    Bocs, hosszú lett...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • kaller1

    veterán

    válasz MC Pite #34 üzenetére

    Ha sokat kajál a kijelző, miért nem figyeljük a környezeti fényt? +1 napot dobna, és filléres és mi fizetjük ki úgyis...

    Még az,de pl. telefonálás közben miért nem kapcsol le a kijelző? Vagy videó nézés közben minek világít a gombsor? Ezek idióta és nagyon bosszantó hibák... :W

    .::> <::.

  • pepe1970

    tag

    Nekem tegnap adta meg magát a w760i. Ezzel nincs is különösebb bajom, bár csak 4 hónapos a készülék, dehát van ilyen. A gondom az, hogy elvittem a legközelebbi médiamarktba, ami ugye sonyericsson szervizpont, és azt mondják kb 1 HÓNAP a javítás. Ha totalkárra töröm az autómat, azt megcsinálják hamarabb. Hova viszik ezeket javítani, kínába? Ez a garancia? Volt k750i-m(imádtam) w890i-m(őt már kevésbé) meg most ez, de azt hiszem márkát váltok. Legyenek is csak bajban, felőlem nyugodtan tönkremehetnek.

  • feliks

    senior tag

    válasz Olcsi #30 üzenetére

    oké, böngészőre elismerem hogy van rá java megoldás, de mondjuk azt 10ből max 5 ember tudja hogy létezik ilyen..

    office kezelő java --> ha van ilyen, akkor bizony tudsz valamit amit én nem, mert majd egy évig keresetem ilyet, de nem találtam.

    windows 7 ne fusson rajta? --> az nemkell, de a c905 kb 120ezres áráért még jó hogy elvárja ezeket a dolgokat az ember.. ha ugy veszed, egy lepukkant kocsit tudsz ezért a pénzért venni, vagy elmehetsz egy fullos hétvégére a balcsira. még jó hogy elvárom h ennyiért tudjon mindent, ha már a többi hasonló árú tudja őket.. :)

    nem a nagyságról van szó, hanem a szebb, fényesebb, élesebb megjelenítésről.--> AM-OLED? szinte semmit sem fogyaszt és kissé szebb mint a szokvány TFT..
    A Samsung S8300 egy árkategória a c905tel, és annak nagyobb kijelző mellett sem merül le az akksija 2 nap alatt, támogat office-t 8megapixel az is... nem azt mondom hogy olyan vacak az SE mint az alcatel, csak azt, hogy azért a felső árszegmensbe kicsit kevés az amit az ő cuccai tudnak..

    GPS --> nem mondom, hogy sok értelme van, bár nekem n82 van, és abban van, de a wifi +5megapixel miatt választottam, nem a gps miatt.. ettől függetlenül, ha egy eszközbe beletesznek valamit, akkor az drágább lesz tőle. szóval ha egy készülékbe beletesznek GPS-t akkor elvárom hogy működjön is rendesen. nem azt mondom, hogy ontos hogy legyen benne, de ha van, akkor müködjön.. érted mi a gondom az SE-telefonokkal?

    [Be Happy]

  • feliks

    senior tag

    válasz pepe1970 #36 üzenetére

    ha szeretted a sonyericssont de váltani akarsz, akkor nézz egy LG-t.. :) nagyon korrektül müködnek..

    [Be Happy]

  • pepe1970

    tag

    válasz feliks #38 üzenetére

    Valami olyan kéne, ami teljesen együttműködik egy sonyericsson ds-980 sztereo bluetooth headsettel. Amivel lehet a headsetről számot váltani, meg a bejövő hívásnál kiírja a számot. Nem tudom van-e ilyen teló ami nem sonyericsson.

  • feliks

    senior tag

    válasz pepe1970 #39 üzenetére

    tudtommal nokiákra van olyan symbian progi amivel megy.. mondjuk az nem lg.. nekem pl. a sonyericsson bluetooth karóra megy az n82vel.. LG-sonyericsson kapcsolat nemtom megy-e.. nekem a secrettel nem, bár az karóra, nem headset.. :) de ha pesti vagy, hozok pár telót aztán kipróbálhatjuk valahol a headseteddel.. :)

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

  • kaik21

    tag

    személyes véleményem.......k750et használok melóba 4 éve , és joycserén kívül semmi baja nem volt még pedig párszor leejtettem már.Az aksija gyengélkedik már de az nem a telefon kontójára róható...szóval meg vagyok vele elégedve....
    ami viszont igaz hogy nem sokat változott az SE az évek folyamán , sőtt inkább visszafele fejlődött kicsit.................... :R :R

    Feel me, Lick me, Love me....

  • wandor0930

    aktív tag

    Én is már több SE nyúztam.A személyes kedvencem a k510i volt most pedig egy t700-ast használok.
    Lehet megköveztek, de szerintem a színvonal nem romlott.Az az egy baj van velük hogy az árakkal ugyanúgy elszálltak mint a NOKIA.Véleményem szerint ezeket a telefonokat már nem lehet hova fejleszteni.Egy mobilba hiába tolnak bele 8 megás kamerát ha igazán jó képet akarsz ugyis veszel egy digitálisat, arra pedig hogy egy-egy pillanatot megörökíts tökéletesen elég.
    Ahogy én látom nem felső kategóriás telefonok piacát célozza és az elvárások túl magasak vele szemben.
    Lassan odáig jutunk, hogy nincs különbség a PDA és az okos (sőt lassan már a középkategóriás)telefon között, de a mobilok azért még olcsóbbnak számítanak.
    Az emberek igénye megemelkedett, ha kijön egy telefon pl wifi nélkül egyszerre elkezdik fikázni hogy ilyent hogy lehet kihagyni, de ha belerakják és ezért emelkedik az ára akkor meg már nem kell senkinek mert drága.
    Az tényleg nagy hiba, hogy filléres dolgokat kihagynak mint pl az autofocus vagy led(esetleg vaku) a fényérzékelőt már nem is említve, de a legtöbb embert ez nem érdekli.
    Engem pl hidegen hagy hogy a t700-am 3G-s és nincs benne másodlagos kamera mert az átlag ember nem engedheti meg a videohívás percdíját (mellesleg szerintem hülyeség is mert minek látni azt akivel telefonálok) a lefedettséget meg még nem is említettem.

  • Olcsi

    senior tag

    válasz wandor0930 #42 üzenetére

    "Az emberek igénye megemelkedett, ha kijön egy telefon pl wifi nélkül egyszerre elkezdik fikázni hogy ilyent hogy lehet kihagyni, de ha belerakják és ezért emelkedik az ára akkor meg már nem kell senkinek mert drága."

    Így-így! Én is pontosan erről beszéltem egy korábbi hsz-emben. Ha nincs benne az a baj, ha meg van, viszont túl drága, akkor meg az. Tehát kicsit ellentmondásos a dolog.
    Az viszont megint egy jó gondolat, hogy nem a felsőkategóriát célozta meg a sony ericsson, ebbe nem is gondoltam még bele, de mindenesetre nekem szimpatikus. Nem hiszem, hogy olyan jól állnánk anyagilag, hogy mindenki megengedhessen magának 80-100ezer Ft-os telefonokat. (Bár a fórum életét elnézve elég sokan megengedhetik maguknak... )

  • LEFTHORSE1

    őstag

    Én a mai napig azt tartom hogy a Sony nagyon pályázik az Ericsson SonyEricssonba fektetett részére, mivel az Ericssonnak esze ágában sincs eladni a részét ezért a Sony gagyi cuccos kampányba kezdett, igy akar az Ericssonra nyomást gyakorolni hogy mondjanak le a részükről, ha ez megtörténne akkor a Sonyé lesz az összes megoldás meg technológia amit az Ericsson a SonyEricssonban közzé tett, és nem utolsó sorban a profit. Ha már elkezdték ezt a SE-t lejárató kampányt akkor végig is kell vigyék, nagyon pengeéllen táncolnak, nekem nagyon megrendült a bizalmam a SE-ben, nagyon tetszik a W995 és meg is szeretném vásárolni de mi van ha olyan rohadt lesz mint a K850, tehát a vásárlók bizalma annyira meggyengült hogy nincs viszaút, a SE meg kell szünjön és marad a Sony. Mindez csak az én meglátásom, a valóságot csak a Sony vezetősége tudja

    Cseberből vederbe

  • MC Pite

    veterán

    válasz kaik21 #41 üzenetére

    Én tökéletesen elégedett lennék ha K750 szintű telefont adna ma az SE :(

    Csomagonál újra, ue kijelzővel és tudással (joy helyett paddal, vékonyabban pár mm-el) megvenném! Legközelebb a K550el, félig agyoncsapott kamerával...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz LEFTHORSE1 #44 üzenetére

    Én ennyire nem látom erősnek, de hogy nem (jól) akarják visszaemelni a céget az tuti...
    Attól félek a W995 kicsit W902 ízű lesz :(
    Bár elég régóta kész van és soká várható, talán most ezt normálisan tesztelik is?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • sagesz93

    addikt

    Régen én is nagy SE fan voltam... Előszőr volt egy t230-asom, aztán egy k300i-m, utána pedig egy V630i. Az utóbbi telefont nagyon szerettem, de rájöttem hogy a konkurensek valahogy sokkal jobbak ennél a márkánál.(pl. fastport, m2....)
    Aztán váltottam LG-re, most pedig egy samsung l700-am van....
    Nekem az LG és a samu messze jobbak mint a v630i... Szóval belőlem eltünt az SE szeretet. De azért nagyra tartom a márkát, remélem visszatérnek.
    Mod: nameg az SE mostanság elszált az árakkal, úgy ahogy a nokia szokott.. de a nokiát veszik is, mig a sanyikat nem...

    [ Szerkesztve ]

  • zs.tom

    tag

    Én régen szerettem az SE-t, de mára már pöppet megváltozott a véleményem. :(((
    Ott kezdődött hogy egy zenemobilnak miért van plédoboz hangja? :F (w580i) És ezt a hang dolgot nem csak a vókmenre értem, hanem a többi modellre is általában! Nálam mellesleg az összeszerelési minőség és az anyaghasználat is nagyon számít(mint gondolom másoknak is) :D , amit számomra az SE nem nagyon tudott túlzottan biztosítani! :(( A szájbersót :DDD mobilokról csak annyit, hogy szerény magánvéleményem szerint a régebbi modellek(k800i,k550i,k810i) sokkal jobbat teljesítettek mint a mostani c szériások. Én már csak Nokia mobilokat veszek, mert azokban még nem igazán csalódtam anyaghasználat, hangminőség és összeszerelés terén sem :)

  • JNashville

    senior tag

    válasz LEFTHORSE1 #44 üzenetére

    Micsoda konspiráció ... és bármilyen durva, még lehet is benne valami, főleg ha azt vesszük, mi játszódott le nem is olyan régen a Fujitsu-Siemens fúzió felbomlásakor a két cég között.

    Egyébként én azt hiszem, hogy az elkövetkező egy év lesz az, ami vízválasztó lesz a fel vagy le kapcsán a SE-on környékén. Idou, Aido, Satio, jönnek a prémium kategóriás cuccok sorban, amelyek nyilvánvalóan erődemonstrációként funkcionálnak, de ha arra a sorsra jutnak, mint a felemás Xperia (ami ki se futotta még igazán magát, de már itt a nyakunkon az X2, interesting), akkor nem sok jót nézik ki ebből a cégből ... max. egy Sonyt, Ericsson nélkül. Ha már itt tartunk, ki is jelentette be nemrég, hogy "telefonosítani" akarja a PSP-t?

    Ami még eszembe jutott, hogy itt van ugye a két húzónév, a Walkman és Cyber-Shot, és nézzük már meg, mekkora hulladék jelenleg a 20-30 alatti kínálat ezekből ... W200i, a hulladék joystickjával és SE-hoz képest középszerű dizájnjával, vagy a K550i meg a C510, amely szintén elméletileg fotózásra vannak belőve, de még számítógépen se néz ki jól, amit készítenek ... nagyon meg kéne újítani a belépőszintet, de minőségileg, mert a Sony Ericsson nem felejtett el dizájnos telefonokat készíteni, csak ami mögötte van, az kevés és röhejesen túlárazott. Egy W902 majdnem annyi, mint egy LG Arena (kb. 10 rongy a különbség). Azért ez durva, nem?

    MARVEL AT HIS MIGHT!

  • wandor0930

    aktív tag

    válasz JNashville #49 üzenetére

    Bocs ezt nem ide akartam:)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák