- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Hálózatokról alaposan
- Arch Linux
- TP-Link WR1043ND router
- XPEnology
- Még havi 6 dollárt kérhet a Spotify a plusz funkciókért
- Mesterséges intelligencia topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- A német hatóság szerint visszaélt erőfölényével az Apple
- Ubiquiti hálózati eszközök
Új hozzászólás Aktív témák
-
Elk_hound
tag
Csodálom az országot ahol valakinek a budin ülve eszébe jutott a vécépapírtartó, aztán amikor végzett, gyorsan szabadalmaztatta. Az üzleti modell sikeressé vált, be is fejezték mindennek a gyártását, inkább ügyvédekre alapozzák a gazda(g)ságot. Nem tanultak az autóiparuk sorsából...
-
Pikari
addikt
válasz
adlersson #28 üzenetére
Amerikai ismerőseim azt mondták (amikor trump elment meglátogatni kim jong unt, megittak együtt egy kávét, meg dumálgattak picit), hogy észak korea az usa pártjára állt, mert csak, és együtt fognak majd harcolni kína ellen, és ez majd milyen jó lesz. Ezek már évek óta ez a szint.
-
válasz
Dragon3000 #27 üzenetére
"...az USA szerint nem tudnak fejlett mobilt gyártani" - Az USA végre belépett a Kübler-Ross-féle modell első szakaszába. Sokáig tartott.
-
FattyDove
őstag
-
doooo
veterán
válasz
Dragon3000 #23 üzenetére
Nem számít, utóbbi is csak azt mutatja, hogy nem kapcsoltak időben. De jobb később, mint soha; a lényegen ez nem változtat.
Persze így vagy úgy, a jelenlegi Kína nem az a Kína, ahogy évtizedekkel ezelőtt betelepültek a külföldi cégek. Ég és föld a különbség, és a változás a rossz irányba nagyon gyorsan zajlott le. -
joysefke
veterán
A jüan (renminbi) szerepe mint tartalékvaluta nem jó fokmérője Kína súlyának.
Egészen a legutóbbi időkig a jüan globális tartalékvalutaként való használata nem volt terítéken, elsősorban mivel Kína saját nemzeti érdekeit szem előtt tartva ellenérdekelt volt ebben. (pld 2015-ig tartott míg az IMF felvette a valutakosarába a jüant, holott a valuta mögött már akkor hatalmas gazdasági súly volt.)A vezetés számára a jüan mindig a kínai exportgazdaságnak alárendelt eszköz volt amelynek a célja a kínai export versenyképességének maximalizálása. Ennek megfelelően kvázi a dollárhoz volt kötve, nem engedték ahhoz képest erősödni, ezzel is biztosítva a kínai ipar előnyét.
Még a kétezres évek elején külföldiként hozzá sem tudtál volna jutni nagyobb mennyiségű jüanhoz. Azóta folyamatosan lazítottak, saját ütemükben, de emlékeim szerint mielőtt Kína és a nyugat összerugta volna a port, elsősorban a nyugati világ akarta a kínai valuta liberalizációját, konvertibilissé tételét (akadályok nélkül), árfolyamának elengedését (hogy erősödjön) illetve a kínai tőkepiacok megnyitását (hogy bevásároljanak Kínában).
Aztán most nagyot változik a világ, a kínai exportnak továbbra is jót tenne egy a termelő gazdaságnak alárendelt valuta, viszont ahogy gazdasági súlya mellett már kikerülhetetlenül nagyhatalommá is vált egyre nagyobb elvárás, hogy az alkalmazott valután keresztül a basáskodó világ csendőre ne találjon rajtuk és a nem-liberálisdemokrácia-kompatibilis partnereiken fogást.
Egyébként békeidőben hosszú átfutási ideje van az ilyen tartalékvalutaságnak. Az angol Font is sokáig volt a világ tartalékvalutája, holott az amerikai gazdaság már lényegesen nagyobb volt nála. Aztán halálra költekezték magukat.
[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
A diszkriminációra hivatkozó KKP a legviccesebb az egészben. Meg a számtalan jogi út, amin harcolnak majd a döntések ellen.
Kínában minden külföldi cég tiltva van gyakorlatilag mindentől. Milyen alapon emelhetné fel a hangját a Párt bárki más ellen, aki senki mást, csak őket akarná kitiltani a fenébe?
Abszurdum. Az végképp, hogy még sokan tapsolnak is nekik ezért.
A védhetetlent nem lehet védeni.[ Szerkesztve ]
-
gabor7th
addikt
Kémkedéssel ellopták az ismeretet, vagy akár maguk rájöttek, hisz ők is milliárdokat fektetnek bele. Védeni kéne a fontos titkokat, nem pl. netre kötött gépeken tartani, ahonnan folyton ellopják a kínaik dacára legújabb biztonsági megoldásoknak.
-
azbest
félisten
kíváncsi vagyok mi sül ki belőle, mert már az arm kínai leányvállalat (időszakos) ellopása körüli időszakban is volt arról infó, hogy állítólag tmsc technológiát leklónozták már korlátozott kihozatallal.
-
Pikari
addikt
válasz
TESCO-Zsömle #9 üzenetére
Már megértük. Minden made in china. Tavaly a világkereskedelem nagyobb része már yuanban zajlott usd helyett. A kérdés már csak az, hogy mit fog kína kezdeni az új domináns szerepével.
-
fairi
őstag
Kínai pragmatikus, üzletel mindenkivel, legyen teokrácia, királyság, vagy demokrácia. Próbál manőverezni, nem foglal állást. Persze környezetében levő országokon helyez nyomást, Dél-kínai tengert beltengernek nézi.
Kína inkább gazdaságilag köt magához, nem politikával. Persze szívesen elad megfigyelő technikát a hatalmon levőknek. -
janeszgol
félisten
Az USA is csak úgy tud, hogy a világ minden feléből vásárolgatnak nyersanyagokat, feldolgozott anyagokat, késztermékeket.
Mindig jókat vigyorgok azokon, akik a Holland levilágítós cuccot emlegetik. Anélkül az USA se lenne sehol.[ Szerkesztve ]
-
dchard
veterán
Trölhető
[ Szerkesztve ]
-
-
-
TMisi92
újonc
Az USA.... a hazugságok és a terrorizmus országa. Remélem Kína lenyomja őket a fenébe!
Új hozzászólás Aktív témák
it A jelentések szerint olyan alkatrészek vannak a Huawei Mate 60 Pro mobilban, amelyeknek nem szabadna. Eközben visszatérhet a gyártó az 5G-s piacra, szintén úgy, hogy ez elvileg nem lenne lehetséges. Más meglepetéseket is okozott a Huawei azonban, amelyet sorra tiltanak ki az európai 5G-s hálózatokból, az USA szerint viszont nincs bizonyíték rá, hogy a cég fejlett mobilokat tudna gyártani.
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Autóhifi
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Path of Exile 2
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Megmosolyogtató tárterülettel indít az iPhone SE
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- További aktív témák...