Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    Sziasztok!

    Tegnap furcsa hibába botlottam. Van egy ASRock A320M alaplapom, amibe egy újonnan vásárolt Ryzen 1200 procit tettem, ám nem indult vele a gép. Pontosabban elindultak a ventik, de képet nem adott a VGA-ra (RX560), és kb. 10 mp és 2 rövid sípolás után újraindult a rendszer, és ezt csinálta onnantól ismétlődően.

    Az alaplapon eredetileg 2.4-es BIOS volt fent, ami elméletileg már bőven tudja kezelni a Ryzen procikat (1.1-es BIOS verziótól jók bele a Ryzen-ek), mégsem működött benne. A BIOS-t sikerült 3.0-ás verzióra frissítenem Instant Flash-sel (az újabb verziókat nem volt hajlandó felismerni a BIOS valamiért), de csak annyi változott, hogy már nincs 2 rövid sípolás, de ugyanúgy nem csinál semmit a gép. :(

    (Ha esetleg számít, a többi hardver elem: 2x8GB Hyper X Fury 3000 MHz RAM, 120 gigás SSD a rendszernek, 1 TB-os Seagate HDD, 1000W Enermax táp.)

    Miután visszatettem a régi procit (Athlon X4 950) az alaplapba, minden működik újra. :U

    Mi lehet a gond? Lehetséges, hogy hibás a vadi új, dobozos proci? :F

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák