Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spirit

    őstag

    Sziaztok!
    Én csak 19 vagyok, egy szakítás után 2 éve kezdtem cigizni,többhónapos bánkódás után.Ültem a gép előtt, zenéltem,egyszercsak jött a gondolta,hogy miért ne?
    Apámtól kértem pár szál barna szofit,elszívtam, már elsőre sem volt semmi szédülés,semmi, szinte mintha már passzív dohányosként hozzászoktam volna.
    Valami őrületes tempóval kezdtem rászokni,először tudatosan(amíg nem cigiztem, abban a szakítás utáni fél évben vagdostam magam,stb,utána ez lett a pótcselekvésem), később ''muszájból''.Ez fél év alatt elérte az egy dobozt, majd, a másfelet,mostanra,ha nem adagolom magamnak előre,néha 3 fölött is elszívok.
    Az igazsághoz hozzátartozik,hogy nem járok bulizni,gépezek szinte egész nap, és tökéletes pótcselekvésnek, kellemesnek érzem a dohányzást....
    tegnap este 11-kor jött a felismerés....már 1 órája nem szívtam(épp filmeztem), na mondom, most akkor se....már egy fél éve próbálgattam többször is leállni sikertelenül, most nem is igazán a leszokás miatt,inkább dacból akarnék,mi az,hogy nekem nem sikerül:)

    MOST MÁR 9 óra 20 perce nem szívtam, ami nálam HATALMAS eredmény,mert még éjszakánként is fel szoktam ébredni rá.
    Egész éjszaka nem aludtam, dühöngök, magamra zártam az ajtót, összezúztam az összes cigit, és verem a fejem a falba...
    Nem értem 2 év alatt hogy lehet ennyire rászokni....
    Akaraterőm van, csak motivációm nincs...jelenleg..na mind1, mostmár megpróbálom végigcsinálni!

    Bocs,ha hosszú voltam,de cseppet ideges vagyok....brrr:))

  • Spirit

    őstag

    Nem bííírom!!!!Tegnap este 8-kor szívtam az utolsó cigimet...de majd meghalok, mikor felébredtem,első gondolatom volt, utána a második, harmadik...nem bírtam elaludni se, 3-kor sikerült, és már fennt is vagyok...SEGÍTSETEK!!! :O

  • Spirit

    őstag

    Az akareterőmmel nem lesz gond, úgy érzem, a legjobban az zavar,hogy saját magam számára is marha idegesítő vagyok...minden családtagomnak beszólok, ha csipog a papagájom, ráordítok...ez mikor fog elmúlni? :O

  • Spirit

    őstag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, óriási ''bajban'' van a családom. Sikerült úgy összeköltözni a Kedvesemmel, apámmal, és az anyósjelölttel, hogy mind a 4-en dohányzunk, ráadásul elég durván. Én vagyok egyedül aki az egészsége miatt akar leállni,és a pénz miatt, a többieket csak a pénz motiválná, de ez kevés nekik ahhoz,hogy megpróbálják. Egyedül én próbálkoztam, a csúcsom 3 hét volt, ekkor már hányingert kaptam attól, ha valaki rágyújtott a közelemben..4-en nagyjából napi 5-6 dobozt szívunk el, nem kell részleteznem gondolom,hogy nem tudtam itthon megmaradni.Visszaszoktam hát. :(

    Mostanában egyre többet hallanai komoly leszoktató kúrákról, egyik barátom édesanyja 3 óra alatt szokott le egy mágneses biorezonancia helyreállítással.Kifelé jöhet a kórházból már azt is megérezte, ha valaki rágyújtott mellette, és hányingere lett tőle..Ez vajon működhetne? A lényeg,hogy egyszerre álljunk le, és senki ne szokjon vissza, mert akkor magával rántja a többit. Úgy gondoltuk,hogy most fizukor befizetünk mind a 4-en(egy havi ciginknél olcsóbb), és megpróbálnánk valamit.

    Tehát, kérdés. Melyik a legcélravezetőbb módszer a leszokáshoz segítséggel?(egyedül lehetetlen ebben a helyzetben, ne is próbálkozzatok. :D )

  • Spirit

    őstag

    Sziatok, megint én. Igencsak régen jelentkeztem már, ''természetesen'' nem sikerült leszokni a dohányzásról,de mostanság minden gondolatom ekörül kering. Segítsetek!

    4-en lakunk a háztartásban, Kedvesem, Apám, anyósjelölt, és én. Mind a 4-en erős dohányosok vagyunk. Nagyon szeretnék leszokni, egyszer ''majdnem sikerült is''. 3 hétig egyetlen szál sem volt, de kezdtem megőrülni.Folyton veszekedni kellett,hogy ugyan ne az orrom alá fújják már a füstöt.(senki nem megy ki cigizni, mert ezt a mennyiséget csak úgy lehetne,hogy mindig tömegnyomor van az udvaron, ráadásul emeletről is kikellene járni)Annyira erős volt az elhatározás,hogy már undorodtam a szagától is,annyira elfordítottam magam a dologtól. A végén csak beadtam a derekam, és újra rágyújtottam.Azóta eltelt közel fél év, és ismét meg szeretném próbálni. Észrevettem,hogy mostanság elkezdtem köhögni reggelente, olyan szépen hörögve,ahogy szokás. 5. éve szívok napi 1-2 dobozzal a legerősebbekből.(22 vagyok)

    Mit mit tennétek a helyemben? Összeszorított fogakkal üljek a sarokban,amíg le nem szokok?Aztán reménykedjek,hogy a család többi tagja is elkezdi követni a példámat? Vagy mit tegyek? Annyira vagyok lusta,hogy ha nincs itthon cigi, akkor azért nem mennék ki,hogy vegyek, ha éppen leszokás alatt vagyok. De a a hóap elején szoktuk beszerezni a havi adagot, ami esetünkben brutális mennyiség(én+kedvesem napi 2-2,5 doboz, apám 2 doboz, anyós 1 doboz).Ha kiszámolom, havi jó 15 karton szokott fogyni. Tehát mindenhol ez van körülöttem.Kizárni nem tudom magam körül.

    Minden ötletnek örülök, kérem írjatok!

    Jah, és hátha szolgálhatok pár jótanáccsal azoknak, akik csak most akarnak nekiállni.
    Szerintem a legnehezebb az első cigit nem elszívni.Ha ezen túlvagy, akkor jön a fél napos idegbaj, majd kezdesz hozzászokni a gondolathoz,hogy tulajdonképpen Te nem is dohányzol. Ezután nálam jött egy hullámvölgy a 3-4. napon(már párszor próbáltam leszokni).Ekkora egés nap csak a cigire tudtam gondolni.Ezen a két napon egyszer sikerült túljutnom, akkor 3 hétig bírtam,már nem is hiányzott,inkább lelkileg törtem meg a fentiokok miatt. Szóval hajrá mindenkinek.Aki az első hetet kibírja, az ha okosan kerüli a helyzeteket, már nem is fog rágyújtani.Szerintem.

    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    Na...Sokszor írtam már ide, van,hogy nagyon hasonlóakat, de úgy érzem most már minden rendben lesz. Hetekig arra próbáltam beállítani az agyamat,hogy a cigi rossz, semmi jó nincs benne, mi mindent okoz, mennyibe kerül, stb-stb. Majd május 6-án hajnalban lefekvés előtt elszívtam az utolsót, és lefeküdtem aludni. Reggel egyszerre keltem a Kedvesemmel, aki kijelentette,hogy megpróbálja végigcsinálni velem(Ő 1 max 2 nap után mindig feladta).

    Az első 2 nap veszekedéssel telt, és ideges voltam, Ő ki volt borulva. A tegnapi napon kezdtek csökkenni a fizikai tünetek, innen már úgy érzem menni fog, az akaraterő megvan hozzá, és a motiváció is.

    Külön motiváló tényezőként kiemelném, hogy erős bagós Édesapámnak mikor elmondtam miben vagyok éppen benne, ki merte ejteni a száján,hogy ''nekem is rá kellene venni már magam''. Szóval lehet,hogy mi leszünk neki a kezdő lökés.

    Tudom,hogy 4 nap nem sok, de az első hét a legnehezebb, amíg mérséklődnek az elvonási tünetek. Az érdekes az, hogy a pszichikai ráhangolódás annyira sikerült, hogy röhögve bírom, szinte nincs is mit ''bírni'', egyszerűen nem kell. Sok sikert mindenkinek, majd jelentkezem. :D


    Jah, és ''csak'' 40 karcinogén elemet tartalmaz tudtommal, a mérgező vegyületek száma a 4000.így is brutálisan sok, csak figyeljünk a részletekre:D

    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    válasz Satan_Claus #461 üzenetére

    Legolcsóbb szívható cigikből(400ft környékén, Viceroy, stb, természetesen piros, vagy ami épp a legerősebb) megy el mondjuk 2 nap alatt egy karton, van,hogy reggel kiteszzük a kartont, estére 2 doboz marad benne.Összességében elmondható,hogy hangulattól függően a családnak 15-22 karton között van a havi fogyasztása. Lehet számolni... :O
    (előző hónapban lakásfelújítás volt, bérlőcsere, így sok idegeskedés, meló, ezért mindenki többet szívott. így sikerült összejönnie a csúcs 22 kartonnak, ami ugye 88.000ft!!!

    (én már jó előre félretettem a kettőnk cigipénzét, kb 30e ft-ot, amihez akkor ''nyúlhatunk hozzá'', ha a hónapot kibírtuk.Ez különösen motivál az első hónapban) :D


    Ha megdöglök is leszokok. :C


    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    válasz rien #469 üzenetére

    Én itt tartok:

    2007/05/06 05:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
    0 év, 0 hónap, 7 nap, 12 óra, 45 perc.
    A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 210 db.
    Az így megspórolt költség: 3150 Ft

    Egyéb adatok:
    Ezen idő alatt nem füstölt el 0.21 kg. dohányt,
    nem szívódott fel a szervezetében 0.42 gramm nikotin,
    és nem mérgezte magát 1.26 gramm kátránnyal és 1.05 gramm szénmonoxiddal.



    szjoci: Jah, és 4-en szívtuk ez a mennyiséget. Én kb 1,5 doboz, Kedvesem 1 doboz, apám 2-3, anyós 1.

    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    válasz rien #472 üzenetére

    Nagyon örülök,hogy vannak sorstársaim itt is. A statisztikát a dohanyzas.hu-n nézem, tök jó:D Megtalálod a leszokás/kalkulátor menüpont alatt.
    10. napom egyébként.Szaglásom lassan javul, ízlelésem szintúgy.(picit párásabb a levegő, már úgy érzem eső lesz,mert megszoktam). Érdekes, de a szemem is javult picit(a hülye monitor miatt távolra már most kellene szemüveg, 1,5-es tuti, ha nem erősebb), szerintem 0,25-el-0,5-el jobb lett a jobb keringés miatt.
    Jobb az általános közérzetem, ha fennt vagyok, energikusabbnak is érzem magam...na igen, ha fennt vagyok... Napi 10-12 óra alvás befigyel, sokszor délután is le kell dőlnöm 3-4 órácskára :D Remélem ez hamarosan megszűnik. Jah, és pont egy komolyabb fogyókúrát fontolgattam, mielőtt nekiálltam volna a leszokásnak.Most felszedtem 4kg-ot,így már 20-at kellene leadnom, pedig nem is eszek. Amint ''kitisztulok'' teljesen, nekiállok a dolognak, most még úgy érzem a 2 frontos harc nem menne, még most is sokszor elbizonytalanodok, és elgondolkozok,hogy rá kellene gyújtani, de az tuti,hogy most már nem fogok.

    Egyébként nem tudtam ám megállni,hogy csak álljon itt a pénz..:D Vettem magamnak egy gitárt...

    Sok sikert, és kitartást!

    [Szerkesztve]

  • Spirit

    őstag

    válasz rien #474 üzenetére

    Tudom,hogy nem nekem szántad,de azért tetszett,hogy mindent nekem írsz. :P

    Én egyébként ma vagyok 3 hetes. Már zavar a füst erősen,de minden harmadik reggel úgy ébredek,hogy refelex szerűen nyúlnék a cigi után..azért lassan kezdem megszokni a gondolatát,hogy nem dohányzom....

    2007/05/06 05:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
    0 év, 0 hónap, 21 nap, 3 óra, 31 perc.
    A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 630 db.
    Az így megspórolt költség: 9450 Ft

    Egyéb adatok:
    Ezen idő alatt nem füstölt el 0.63 kg. dohányt,
    nem szívódott fel a szervezetében 1.26 gramm nikotin,
    és nem mérgezte magát 3.78 gramm kátránnyal és 3.15 gramm szénmonoxiddal.

  • Spirit

    őstag

    válasz rien #490 üzenetére

    Hajrá Rien, Gratulálok! Csak ügyesen a 2. hónapban is. Sok erőt, és kitartást! :C

Új hozzászólás Aktív témák