Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNNIA1920

    őstag

    Sziasztok!
    Egy olyan gondom lenne, hogy megvettem a Scythe Musashi hűtőt, és nem hogy javulást tapasztalnák, drasztikus eredmények jöttek ki.
    Egy Sapphire Ati Radeon HD4870 1GB GDDR5 - ös gyári hűtését cseréltem le a fenti hűtőre. Na most a hűtőhöz nem kaptam meg mindent, így csak a memóriákra került 8db hűtő borda. A 2db venti közepes ford.számon pörög.

    Ati Tray Tools - al le van véve az órajel 300/800MHz - re. Everest szerint így alakul a hőmérséklet: GPU dióda (DispIO): 38C, GPU dióda (MemIO): 48C, GPU dióda (árnyaló): 51C, GPU dióda (VRM): 51C.
    Idáig még nem is lenne gond, csakhogy terhelve (750/3600MHz) játékok alatt brutálisan felszökik a kártya "vérnyomása". Everest szerint így alakul a hőmérséklet: GPU dióda (DispIO): 74C, GPU dióda (MemIO): 90C, GPU dióda (árnyaló): 104C, GPU dióda (VRM): 109C. :Y
    Azért ez elég lehangoló. Utóbbi két érték gyári hűtéssel max. 70C - ig ment fel. Nem túl baráti, hogy egy több ezer Ft - os hűtővel még sz*rabb lett a hőfok (kb. +40C). :F
    Valami ötlet?

    Szerk.: ahogy a számokból is látszik, kb. 15 perc játék után a nyugalmi hőmérséklet megduplázódott. :W

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Új hozzászólás Aktív témák