Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz LeC #2147 üzenetére

    Igyekszem részletesen jellemezni a problémát:

    Először is gyakran és jól hallhatóan kerregő és kattogó hangot ad ki, eközben az éppen futó programok vagy egyéb művelet fagy ill. teljesen ki is fagy. Rendszerint tömörítéskor, másoláskor, telepítéskor jelentkezik ez a probléma. Pl. egy 40 MBt foglaló rar kitömörítése megoldhatatlan feladat szegénykémnek, s semmilyen másolást nem lehet dvdről ill. hálózatról elvégezni, mert jön a szokásos kerregés és befagy az egész. Néha nem is kell hozzá semmilyen különösebb művelet, egy sima MSN csoport vagy sajátgép megnyitása is a fentebb leírt problémát okozza.

    Memóriákat teszteltem, s semmi bajuk nincsen; még a tápra gyanakodtam ( 300W ), de az elmúlt egy évben nem jelentkezett ez a fajta hiba, s a dvd írások is tökéletesen sikerültek kivétel nélkül.

    A fórumot olvasgatva a HDSentinel-el tettem egy próbát, a következő eredménnyel:

    Hőmérséklet: 35 C
    Teljesítmény: 100%
    Kondíció: 28%

    A lemez felületén található 473 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A lemez önteszt során talált 5 hibás szektort.
    A lemez felületén található 5 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

    Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése.

    Mindezekből azt a konzekvenciát vontam le, hogy bizonyíthatóan a vinyó a ludas; mivel sajnos a garancia pont most járt le, ezért a gyártó által vállalt 2 éves garanciában bízok már csak.

    Esetleges vélemény?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák