Új hozzászólás Aktív témák

  • Galagonya

    újonc

    Sziasztok! Ha előfordul itt még Samsung NX500 tulajdonos és tudna néhány kérdésemre válaszolni, nagyon megköszönném.

    DPreview-en nézegettem ennek a gépnek a képeit. Egészen feltüzeltem magam, mire feltűnt, hogy egy 300-400 ezer forintos objektív van a gépre tekerve. Amit adnak hozzá Power Zoom obit azzal is lehet azért éles, jobb képeket csinálni, vagy az gyengén muzsikál? Mert ha csak ezzel a F2.0-2.8-as 300 rugós lencsével csillog ez a gép akkor nem ácsingózok utána tovább (főleg, hogy amúgy is művészet már beszerezni).

    Samsung telefonokon van ilyen hangvezérlés, hogy "Smiley!", "Shoot!" stb. szóra készít egy képet. Ezen a gépen véletlenül nincs ilyen lehetőség (ha már Samsung ez is)? Esetleg valami app-al vagy ezzel a hacker programjával hasonlót elérni?

    A mostani régi gépem ha lemerül, elfelejt mindent. Lehet újraállítgani dátumot, időt, képméretet, képminőséget, ISO-t, f-számot, NTSC/PAL-t, digizoomot stb. minden a szöszt, úgyhogy végül rászoktam, hogy állandóan töltögetem. Egy kis olcsó Canon gépen olyat láttam, hogy van benne egy gombelem, ami dolgozik ha lemerült a gép akksija és ráadásul egyáltalán így a gépen kívül is lehet tárolni az akksikat, nem kell benne hagyni. Ebben a gépben nincs ilyen okosság? Ez is ha lemerül, lehet újrapötyögtetni mindent?

    Ezen 16/9-es segédrácsot lehet bekapcsolni? Esetleg ha több rácsot tud, egyszerre lehet a kijelzőn többet is bekapcsolni (azt hiszem Sony gépeknél van olyan, hogy eltérő színnel egyszerre lehet jelezni többfélét is (talán harmadolórács + 16/9)?

    Mekkora kártyát tud még kezelni (32-64-128-256Gb)?

    Előre is köszönöm, ha egy erre tévedő NX500 tulaj válaszol.

Új hozzászólás Aktív témák