Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hozelujiz

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék kérni egy kis segítséget!

    Lecserélnék egy Samsung UE55H6400 (+ Mede8er MED600X3D) -t. Nem szeretnék túl nagy vagyont ráfordítani, de olyan max 400k lenne a keret (ugye mostanában lesznek akciók, glamour, joy, fekete péntek, inkább akkor vásárolnék).
    Ami elvárás lenne: 65", 4K, HDR (utóbbira nem tudom mennyire lehet szükségem, de asszem jó volna :F ).
    Ahogy nézegettem (euronics, emag, mall, mm., edigital), Samsung ilyen árban nem is nagyon van. Megéri mondjuk a plusz 50k-t pl. egy Samsung UE65MU6452UXXH (emag - 449 990 Ft), egy SONY KD65XD7505BAEP (euronics - 399 999 Ft, emag - 400 491 Ft) vagy egy Panasonic TX-65EX600E (emag - 386 991 Ft), esetleg egy LG 65UJ6307 (399 990 Ft) - el szemben?
    De még ezeket találtam, amik hasonlóak árban: SAMSUNG UE65KU6072 (mall - 369 950 Ft) , Samsung 65MU6102 (emag - 389.900 Ft).
    Tény, hogy szívesebben vásásrolnék olyan üzletben, ami megtalálható a lakóhelyemen (Pécs) a garancia miatt, de mondjuk 50k-s árkülönbség miatt lehet nem foglalkoznék vele...
    Amúgy szinte csak filmezésre használnám, media playerrel (még nem néztem utána jelenleg mi az ajánlott 4k-s), hálózatról - PC/NAS.

    Előre is köszönöm a türelmet és a válaszokat!

  • hozelujiz

    tag

    válasz dethroner #112403 üzenetére

    Igazából meg vagyok elégedve a H6400-al, de pár éven belül biztos cserélném valami 4K-ra. Most viszont úgy néz ki el tudom adni egyik cimborámnak és így, hogy még van rá garancia talán értelmes áron, viszonylag kis macerával, mint 1-2 év múlva mondjuk 80-90k-ért árulgatva, ki tudja meddig...
    Aztán, ha cserélem egyértelműen UHD, lassan lesz talán tartalom is jobban, aztán bízok benne, hogy a mostani vásárlás kielégíti mondjuk 5 évig az igényeimet. Viszont 400-nál többet nem szeretnék rászánni, de a 65" és 4K mindenképp feltétel. A HDR-t meg nem ismerem milyen pluszt ad, azért is kérdeztem.
    Ez a "rosszabb mozgásmegjelenítésre képes" jelen esetben konkrétan mit takar? Ha Media Playerrel használom bármelyik általam felsorolt TV-t, akkor egy lehető legjobb minőségű 4K-s film képe nem lesz olyan folyamatos, mint akár most egy FHD-jé? (Bocs, ha hülységet kérdeztem).
    Ebben az árkategóriában mik a fő pozitív szempontok, ami kiderül egy TV adatlapjából?

    @PuMbA :
    OK, ha LG-t kizárom (azt megkérdezhetem, miért?), már csak SONY, PANA, SAMU marad. A felsoroltak között lehet tenni bármi konkrét különbséget, ami mérvadó?
    Az IPS panel-t ki tudom deríteni honlap spec-ból vagy fórum? Ez a képernyő kopogtatás hogy működik, mit kell tapasztaljak? Nem fognak meglincselni az eladók, ha ilyet csinálok? :B

    Köszi a válaszokat, ismét!

  • hozelujiz

    tag

    @ PuMbA &Pumma

    Akkor nagyjából, ha jól veszem ki, a fentebb említett Sony meg is felelhet számomra? Ahogy nézem a Frissítése 120Hz.
    Gondolom az IPS része lenne a hárány. Ezenkívűl a bármi negatívum a Samsunggal szemben?

    Köszi!

  • hozelujiz

    tag

    válasz PuMbA #112414 üzenetére

    @ PuMbA &Pumma

    Jaj, de nehéz ez... :O (kár, hogy nem keresek 3x annyit, mennyivel is könnyebb lenne az élet... :B )

    Igazából nem vagyok vájt szemű/fülű, de szeretném a rááldozott pénzért a lehetőségekhez képest a legjobbat megvenni. Meg egyértelműen a mostaninál mindenképp jobbra törekszek, főleg ha rááldozok 2x annyit, mint amibe az került...
    Gondolkoztam azon is, hogy igazából mindegy melyiket veszem, mert a másikat úgy sem fogom tudni ugyanúgy kipróbálni a nappalimban, az adott körülmények között és bőven elég, ha a mostanihoz képest elégedett leszek. De mindenképp szeretnék hallgatni a nálam sokkal jobban hozzáértők véleményére. Ezért is próbálok tanácsot kérni tőletek.

    (Közben beszéltem egyik barátommal is, aki külföldön, Euronicsban szervíztechnikus és panaszkodott, hogy mennyire nem jók a Sony-k, leginkább is a rengeteg szoftverhiba és ez a felhős vagy zavaró feketeképes háttérfény probléma miatt, úgy hogy neki is sony-ja van - KD-55X9005C)

    Amúgy akkor jobb tud lenni a VA paneles 60Hz-es Samsung, mint egy IPS-es 120-as Sony?
    Így mennyire volna érdemes bemenni az üzletbe egy minta video-val (tudtok valami legjobb ilyet?) kipróbálni mindkettőt, ha én nem a saját, belső mediaplayerével használnám? Ott úgy is megmutatkozik a folymatosságbeli különbség?
    Anno, mikor vettem a H6400-et, akkor is kb 5-6 filmig fura volt az LG 42LF2510 után, viszont az mai napig megvan a hálóban és szoktam néha filmezni rajta, de már nem érzem a különbséget (mondjuk ez is érdekes)

    Aztán a konkrét lehetőségekre visszatérve nincs túl sok Samsung ami szóbajöhet:
    SAMSUNG UE65MU6102KXXH (Euronics - 499 999 Ft - ez csak egy 20%-os kedvezménnyel férne bele, annyit meg nem hiszem, hogy lehetne faragni még cetelemes kártyával sem)
    Samsung UE65MU6452UXXH (Edigital - 449 990 Ft - ez már alapban akciós, nem tudom lehet-e még faragni belőle)
    Samsung 65MU6102 ( Emag - 389.900 Ft - ami ugye nem ajánlott, de most ráadásul 4 év gart adnak hozzá)
    SAMSUNG UE65KU6072 (Mall - 369 950 Ft - innen még semmit sem rendeltem, de gondolom hasonlóan nem ajánlott, mint emag)

    Vagy ezek ellenére marad a SONY KD65XD7505BAEP, aminek a 400k -s árából esélyesen lehet még faragni, aztán megbarátkozok vele, hogy legalább olcsó volt.. :(

    Esetleg bármi más ötlet, javaslat a szomorú korlátaim között? :F

    Köszi.

  • hozelujiz

    tag

    válasz PuMbA #112445 üzenetére

    Még agyalok, hogy mi legyen, de mindenképp 65"-t akarok, ha cserélek...

    Tudnál valami linket, ahonnan le lehet tölteni ezeket a tesztvideokat?

    Köszi.

  • hozelujiz

    tag

    válasz DarthSun #112446 üzenetére

    Sajna az ország nem a legjobb régiójában lakok fizetés szempontjából, viszont a lehetőségekhez képest még így sem panaszkodhatok... :B
    Nem akarom növelni a keretet, mert kell másra is, meg media lejátszót is kell cseréljek ugye... ;)

  • hozelujiz

    tag

    válasz DarthSun #112461 üzenetére

    Egyértelmű, én is használtam szmájlit ugye... ;] ;] ;] ;)
    A keret meg ugye nem csak a keresettől függ, de valahogy sosem tud elég lenni... :(

Új hozzászólás Aktív témák