Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz kutkut #750 üzenetére

    "Most mindkettő mellett mondtál 1-1 jó és rossz tulajdonságot. Csak az ami az szifonon van az tény, ami az SGS-en az nagyon zavar."

    Ok.
    Mindig elfogultsággal vádolnak, akkor legyen egy kis negatív kritika is. Mi az ami zavar az iOS-ben:

    - Nincs központi adatterület. Minden alkalmazás ül a kis dobozában (sandbox) és csak a saját virtuális fájlrendszerét láthatja. Ez nagyon jó, ha a biztonságra gondolunk és a stabil rendszerre, hisz nem tudnak beletúrni egymás, vagy a rendszer lelkivilágába, de ugyanúgy nagyon rossz is, mert adott állományt nem tudja több alkalmazás elérni, csak ha kézről-kézre adják azt (pl. egy emailben kapott csatolmánynál meg tudom mondani, hogy adja át valamelyik telepített alkalmazásnak, amelyik képes azt kezelni, de nem tudom lementeni csak úgy, hogy később bármelyik programmal elérjem).

    - Az értesítési rendszer már új korában is kevés volt. Nem kell nekem lehúzható roló, meg színes, szagos, animáló akármi, de az elvárható lenne, hogy minden eseményről kirakjon egy ikont a státuszsorba. Jelenleg, ha jön egy e-mail, azt csak akkor látom, ha belépek a rendszerbe, lock screen-en semmi jele, vagy ha a Mail alkalmazás nem az első oldalon van, akkor is amíg nem lapoznék oda, nem tudnám, hogy történt valami.

    - Widgetek nem érdekelnek, de egy testre szabható lock screen szükséges volna. Ha már beléptem a rendszerbe, akkor azt okkal teszem és nem szeretnék widgeteket kerülgetni, de ha csak felvillantom a kijelzőt, akkor a főbb dolgokról egy gyors összefoglalót (naptár, időjárás, twitter, rss stb.) jó lenne látni.

    - Ki volt az a marha, aki a mappák méretét 12 ikonban limitálta? Egy előnye van csak, hogy nem vagyok hajlandó több képernyőt használni, így megválogatom, hogy mit használok és nem rakok fel minden vackot. De ez akkor is hülyeség.

    - Ébresztési hiba. Már fél tucatszor belefutottak ebbe a problémába, nem hiszem el, hogy nem tudják javítani (még, ha eddig egyszer aludtam is el nem ébresztés miatt és azt pont egy SGS tette)

    - Miért nem lehet a nyavalyás SMS kézbesítési jelentést végre belerakni a rendszerbe

    - Bár telya hősiesen küzdött a multitask nemléte mellett, én szeretném, ha lenne lehetőség a kikapcsolására és csak akkor futna a háttérben, ha én akarom (pl. hosszabb Home gomb nyomásra)

    - Utálom a Recent List-et, dupla Home-ra valódi taskmanagert akarok látni, ahol a ténylegesen futó alkalmazások vannak csak felsorolva, nem az elmúlt héten használt összes app

    - Safarinál legyen elérhető a full screen, nem vagyok kíváncsi böngészés közben a fejlécre és láblécre

    - Wifin keresztüli szinkronizálás már igencsak időszerű volna

    - Volt még pár dolog (pl. a hangerő szabályozó a csengőhangot is lehalkította, a hotspot hiánya), de ezek a 4.3-ba belekerültek, illetve javították

    ---

    A vicc az, hogy ezek mindegyikére van megoldás jailbreak után, de elvárnám, hogy ezek alapból meglegyenek.

Aktív témák