Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lala666

    senior tag

    válasz Sumptuous #9690 üzenetére

    Én a haveromtól vettem meg egy hónapos német telekomos vásárlásút mert rájöttek túl nagy a nejének 260 ba odaadták nem érdekel ennyiért a gari tiltani sem fogják ismerem őket ennyiért jó vételnek találtam.

    Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

  • Technoman

    őstag

    válasz Sumptuous #9690 üzenetére

    Igazad lehet (a te szemszögedből) és meg is értelek. A felfogásunk ezzel a dologgal kapcsolatban, feltételezem, az életkor különbséggel magyarázható (én még emlékszem a Lenin krt-ra:)
    Viszont te is hallhattál a fogyasztótársadalom rákfenéjéről, a "tervezett elavulásról" Na, én meg ebben hiszek. Korom okán bizalmatlanabb vagyok, mint a jelenlegi Y/Z generáció.
    Bár már nem konkrétan szervizbe dolgozom, de azzal kapcsolatos vonalon. Látom, mit hoznak be (meglepődnél, 60%-ban nem a szar, noname márkákat) és hogy mennyi telik el a vásárlás és az első gariztatás között.
    Sajnos, már el kell engednünk a 2 nagymamát is kiszolgáló szovjet Sokol rádiót, Junoszty TV-t és a szomszédnéninek még mindig működő, 35 éves Energomat mosógépét. Ilyenek már nincsenek.
    Hiba esetén, ha mondjuk (ne lovagoljunk állandóan a kijelzőn) csak mondjuk az USB port hal be, egy nem kókány szervizbe uszkve egy 20-as. Igen, tudom a szomszéd "kocka" Józsika is megcsinálja, aztán a sörét én fizetem a köv. buliba. De Józsika rendelkezik-e kellő szerszámokkal, szaktudással, vagy ő is lejutyubozza az egész szervizelési folyamatot, mint oly sokan? Kivihetem-e ezután őszi párás, esős időben? Uez lehet akár a plázás mobilshoposoknál is.
    A szarabb, ha kicserélendő alkatrész rá van integrálva az alaplapra, akkor vagy lelehet szedni (vannak erre szakosodott cégek) vagy nem. ilyenkor jönnek a kukázott alaplapok. (szerinted itt, a HA-n hirdetett törött mobilokat, 80%-ban kik veszik?)

    Persze a fenti soraim érvényét veszítik abban az esetben, ha a fenti szürke importból származó készüléket csak rövid időre veszed, pld. kipróbálásra, vagy a köv. , újabb típusig. Egy évet csak kibír a teló. Sajna én nem ilyen vagyok. Naponta, így is túl sok konzumrabszolgát látok.

  • gippazoid

    senior tag

    válasz Sumptuous #9690 üzenetére

    Van a telóban főpanel is... Az a legdrágább nem a kijelző.

    Gippazoid Novelties Inc.

Új hozzászólás Aktív témák