Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Luck Dragon #5984 üzenetére

    Igen, az:

    Arra is gondoltam, hogy esetleg a téma sérült. Aztán arra, hogy milyen alkalmazásokat tettem fel (amik frissültek is, és nem a Google Play-ből valóak):
    Adguard (átállítottam világosra, utána ki is kapcsoltam a próba erejéig, és újraindítottam)
    Antutu (Galaxy Store-ból van), leszedtem. Persze az is elképzelhető lenne, hogy egy alkalmazás hibásan működött, elállította, utána az alkalmazásfejlesztői észlelték, javították, csak az eszközök maradtak úgy.

    Az is felmerült bennem, hogy a sec.update-nek is lehetne köze a dologhoz, de az egyfelől már régen volt, másfelől meg másoknál is jelentkezne. Igaz nekem ez csak belépéskor látszik (egy pillanatra), meg ugye Google Files-ban (és itt csak ma vettem észre).

    Bankos applikációk, Google Authenticator, meg minden ilyen biztonsági alkalmazás aktiválva van rajta, szóval FR-t ezért sem akarok. Ha az FR nem oldaná meg akkor semmi.

    Jó lenne egy olyan dolog, mint Windows-ban az SFC /Scannow :D Viszont ha nem sérülés, hanem tényleg valamelyik suttyó app állította el, akkor ugye az nem fogja megtalálni, mert nem hiba, hanem átállítás. Más kérdés, hogy lövésem sincs már, hogy hol lehetne ezt visszaállítani...

    Aztán azért sem akarok FR-t, mert abban biztos vagyok, hogy:
    1. Nem én állítottam el
    2. Senki sem fért a telefonomhoz, és egyébként is biometrikus azonosítás, PIN kód, minta mindennel védve van.
    3. Az előző kettőből fakadóan biztos, hogy valamelyik app, de lövésem sincs melyik lehetett, na most ezek az applikációk általában azért vannak fent, mert használom. Van 212 alkalmazás, de ebben a számban benne van a rendszeralkalmazásoké is, a többi meg olyan, amiket használok. Has nem tudom, melyik, akkor vélhetően visszakerül az is amelyik elrontotta. Szóval annyira nem oké, max ha egy alkalmazás fel, egy újraindítás! :D Ahhoz meg nincs türelmem.

    Arra nincs lehetőség, hogy komplett biztonságimentést végezzen az ember? Tehát, hogy lementeni úgy, hogy még Adguardban is benne maradnak a statisztikák stb, és aztán FR után, ha nem mégis szükség van rá, vissza lehessen állítani?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák