Keresés

Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz check #2329 üzenetére

    Minden DVI-re dugott TFT tű éles, és a legtöbb esetben az analógra dugott is az. Amúgy persze biztos jó a képe.

    A Samsung szoftverek... jelentősen javulnak az esélyeid, ha nem teszek fel mást, csak a MagicTune-t. A többi úgyis haszontalan, mondjuk esetleg eltekintve a MagicRotation-tól, ami viszont hírhedt fagyasztó bajnok (de amúgy gépe válogatja). A CD-n amit kapsz, és amit le tudsz tölteni a netről, az jó eséllyel nem u.a. a verzió, akkor sem ha ugyan az a verzió számuk(!). Csak, legalábbis az első körben, figyelj, hogy lehetőleg olyan verziót tölts le, amihez oda van írva, hogy 971P-vel kompatibilis. További tudnivalók MagicTune rohadásról: [link]

    Tisztítás. Az igazság az, hogy én a nyálamat szokam használni, mert ellentétben a vízzel, az nem hagy nyomokat száradás után, és ráadásul jobban oldja más nyálát (tüsszentés nyomok, stb) és a légypiszkot. (A módszer hátránya, hogy úgy kell csinálnom, hogy a felhasználók ne lássák... bár legalább többet nem bökdösnék mutogatáskor a képernyőt... :DDD). Amúgy tiszta-vizes puha vmi. Arra ügylej hogy kikapcsolva töröld, ne nyomd, és ne tocsogjon, mert befolyik (illetve be kapilláris úton bemászik) a képernyő szélén, és akkor aztán.

  • euclio

    tag

    válasz check #2329 üzenetére

    A tisztításról itt találod az én verziómat + a Samsung hivatalos álláspontját:
    [link]

    Utóbbival kapcsolatban annyit, hogy pont ma pucoltam meg másodszor a 970P-met a samsungkompatibilis ecetesvízzel:

    10%-os ecetet kb. 1:5-1:10 arányban higítottam vízzel, a monitort finom ecsettel leporoltam, majd vízszintesbe állítva (ne csak alul follyék be a salátalé, hanem körben mindenhol) ecetesvizes vattagombóccal óvatosan lecsutakoltam a panelt. Végül amennyire csak tudtam kinyomkodtam a vattát, és még egyszer áttöröltem. Még ekkor is maradt rajta kevés ecetesvíz, de az fél perc alatt felszáradt, és -- meglepetésemre -- nem maradt csíkos a felület.

    A vattagombóc, gondolom, helyettesíthető a spéci ronggyal; a 970P-hez nem járt ilyen.

    Azóta olyan tiszta a monitor, hogy enni lehetne róla :)

    [Szerkesztve]

    minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

Aktív témák