Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz athe #1 üzenetére

    Hi! Szerintem két dolgot kellene tisztázni:
    - az a Samsung tv képes-e scart inputon s-video (Y/C) jelet fogadni,
    - az s-video -> scart átalakító belső kapcsolása. Arra gondolok, hogy van-e belső szín- és világosságjel közösítés (azaz gyakorlatilag kompozit jelet ad-e a kimenetre), vagy közvetlenül kiviszi az Y és C jeleket a scart pin-ekre (Bővebben: link).
    A tv menüjében van lehetőség arra, hogy a scart-input jeltípust kiválaszd (kompozit, s-video, RGB) ?
    #2: ''Álltalában az s-video ki-be menetek nem mindig adják vissza jol a képet hangot''
    Az s-video ki/bemeneteken (a 4-pólusú minidin csatlakozón) nincs hangátvitel. A többvezetékes összeköttetéseknél, pl. teljes bekötésű scart-nál meg mindegy, mert a hang a képjel(ek)től függetlenül mindig ugyanúgy, azonos vezetékeken megy át.

  • And

    veterán

    válasz athe #4 üzenetére

    Hú, ez most már jó kusza ;). S-video kábelen ritkán szokott kompozit közlekedni (bár hallottam már olyan cuccról, amely támogatja ezt). Szerintem 7-pólusú minidin-en sem nagyon van hang (ekkor általában egy kompozit jel+GND kivezetéssel van több bekötve, mint az ''eredeti'' 4 pólusú csatin), bár elvileg akármilyen gyártófüggő bekötés elképzelhető, amely az eredetivel felülről kompatibilis. Ha a kamerán tényleg nincs más analóg out, csak s-video (és az nem 4-pólusú), akkor elképzelhető, de akkor csak adtak hozzá valami kábelt is, nem?
    Kiderült, hogy a tv tud-e s-video jelet fogadni a scarton? Előttem egy gagyi kisképernyős Philips tv van, ami scarton fogad kompozitot (eddig nyilvánvaló), vagy RGB-t, de s-video jelet (Y/C) nem: ha ilyet kap, csak FF-kép jelenik meg rajta.
    Mod. #6-ra: Akkor viszont a jack csatin van a hangkimenet, meg a kompozit video out is. Egy Hi8-as Samsungon láttam ilyet, de azon csak monó hang jött ki, 3-pólusú volt a jack. Ha az aljzat 4-pólusú, megfelelő csatlakozóval/kábellel talán sztereó hang is lehozható.

    [Szerkesztve]

  • And

    veterán

    válasz athe #10 üzenetére

    Így van. RCA-RCA kábel + jack(dugó)-RCA(alj) átalakító minden sarki boltban :) kapható, de akár komplett jack-RCA kábel is. Az alap 3-pólusúval viszont sztereó hang (a kompozit videó miatt) nem szedhető le, legfeljebb 4-pólusúval, ezt nézd meg a kamera kézikönyvében.
    Ha a tv-n a scart mellé RGB van írva, azt biztosan fogadja (a kompozit mellett), de az s-videót nem feltétlenül -> át kell kapcsolni, mert az RGB R-je és az Y/C C-jele közös lábon megy (menne) be. Ha nem kapcsolható, akkor elvileg nem tud fogadni s-videót.

Új hozzászólás Aktív témák