Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz dchard #54 üzenetére

    elso problemadra nem tudom, megoldas-e, de a user guide azt irja, hogy:
    SIGINT - Normal shutdown with 5 seconds to send the stopped request to trackers.
    SIGTERM - Shut down immediately.
    nem ismerem a kill-t, nem tudom, alapbol mit kuld, esetleg az initscript stop-jat ird at, hogy sigint-et kuldjon
    viszont meg igy is problemas lehet, ha sok torrent-ed van, mert elofordulhat, hogy az az 5 masodperc keves minden announce lebonyolitasara (nekem neha van olyan, ami eleg sokaig beragad, akar percekig is - ez mondjuk mar inkabb a curl hibaja)

    a masik az by-design ilyen, az initscript nem foglalkozik az otthagyott screen-nel
    az alabbi sorral tudhatod meg az adott user-hez rtorrent-jehez tartozo screen pid-jet (lehet van egyszerubb is, nem ertek az awk-hoz, azt a reszt masoltam)

    su -c "screen -ls | grep -s "\.torrent[[:space:]]" | awk -F: '{print($1)}' | sed "s/[^0-9]//g" " ${user}

    a kovetkezo sorral pedig azt is le tudod loni:

    su -c "kill `screen -ls | grep -s "\.torrent[[:space:]]" | awk -F: '{print($1)}' | sed "s/[^0-9]//g`" " ${user}

    ezt azonban megsem ajanlanam, mert ekkor a screen lelovese lelone az rtorrent-et, igy megakadalyozva, hogy az elozo kerdesre adott valasz barmit is erjen (hacsak nem raksz be egy legalabb 5 masodperces wait-et az rtorrent-re es a screen-re vonatkozo kill-ek koze)
    gondolom pont emiatt nem foglalkozik vele az initscript sem

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák