Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz Ellia #8819 üzenetére

    Meg ugye Porcupine-t. :P

    Hogyne, egy pár hasonlót ismerek. Ha Porcupine Tree, akkor ugye Steven Wilson, akár szólóban, akár mondjuk az Akerfeldttel közös Storm Corrosion projekt. Elég elszálló, experimentális prog. Aztán ha te azt mondod, hogy Tool, akkor én rávágom, hogy A Perfect Circle és Puscifer. Előbbi az egyik nagy kedvencem, prog, alternative, utóbbi meg szintén Keenan bandája, az már kicsit experimentálisabb, zajosabb, kevésbé szeretem.
    Aztán pár prog rock klasszikus régebbről: Caravan, The Moody Blues, Yes, Genesis. Az ő zenéjüket továbbvivő, kicsit modernebb formába csomagoló Beardfish, The Flower Kings is minőségi muzsikát játszik.
    Még mindig inkább a klasszikus prog rock vonalon mozgó Spock's Beard (vagy igazából bármi, ami Neal Morse-hoz köthető), Big Big Train, Dear Hunter is nagyon ajánlott részemről.
    A Kaipa egy egészen különleges valami a svédektől. Zseniális dallamszerkezettel, pár szokatlan hangszerrel, és időnként svéd énekkel operálnak. Viszont a 2012-es és a 2014-es albumukat ismerem, a régebbieket nem (még a '70-es években kezdték).
    A modernebbek közül ami eszembe jut, és inkább még prog rock: Coheed and Cambria, The Jelly Jam, Riverside, Frost*, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead.

    Ha esetleg prog metal is kérdés, abból még legalább ugyanennyit tudok ajánlani.

    Azt az Archive-ot jó, hogy írod, nem ismertem őket, csak a Bullets című számukat a Cyberpunk 2077 játék teaser traileréből. Azt imádom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák